1. W najbliższym tygodniu wspominamy:
  9 listopada /wtorek/ – Święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  10 listopada /środa/ – wsp. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  11 listopada /czwartek/ – wsp. św. Marcina z Tours, biskupa
  12 listopada /piątek/ – wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika
  13 listopada /sobota/ – wsp. św. pierwszych męczenników Polski Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
  Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych z modlitwą za zmarłych o godz. 17.00.
  W poniedziałek /8 listopada/ przypada 1 rocz. święceń ks. Piotra Sosnówki – polecajmy Go w osobistych modlitwach.
 1. Różaniec za zmarłych w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 17.00.
 1. Decyzją Papieża Franciszka odpust zupełny za zmarłych można uzyskać przez cały listopad.
 2. Zapraszamy na adorację eucharystyczną połączoną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę razem z modlitwą za zmarłych przed Mszą św.
 3. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach z okazji Święta Niepodległości:
  8 listopada /poniedziałek/zbiórka krwi – OSP Gorzyce od godz. 10.00
  9 listopada /wtorek/Bieg Niepodległości – boisko SP2 – godz. 10.00
  10 listopada /środa/ – Wieczornica dla Niepodległej – plac przy SP1 – godz. 16.30
  11 listopada /czwartek/ – Msza św. za Ojczyznę – godz. 9.00, złożenie kwiatów: pomnik na cmentarzu
  Koncert „Pokój Tobie Polsko” – wokaliści i orkiestra GOKu w Gorzycach – kościół godz. 16.00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 1. Zapraszamy na spotkanie pt.: „Wędrówka dusz do Krzyża Północy”wykład wprowadzający w temat obserwacji i czytania nieba, który odbędzie się w domu parafialnym w najbliższy piątek /12 listopada/ o godz. 19.00 i poprowadzi go wykształcony w tym kierunku ks. Łukasz.
 2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 12 osób. W najbliższym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła /w sobotę o godz. 8.00/ parafian z ul. Podwale, Zagłoby, Kmicica, Szwedzka.
 3. Pan organista wykonuje dzisiaj: Lacrimosa z Requiem d-mol W. A. Mozarta.
 4. Lektorem tygodnia został Maciej Michajłyszyn, starszym ministrantem tygodnia Wiktor Pasieczny, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski. Lektorem miesiąca października został Maciej Michajłyszyn, starszym ministrantem miesiąca Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem miesiąca Miłosz Chajnowski. Gratulujemy.
 5. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny znajdują się na stolikach za ławkami w środku kościoła. Na stolikach jest także wydrukowana wersja ogłoszeń oraz karty do modlitwy wypominkowej za zmarłych w listopadzie.
 6. W minionym tygodniu odeszli: śp. Bronisława Czerwińska z Pączka Gorzyckiego, śp. Marek Zagraj z ul. Zakole 2, którego pogrzeb odbędzie się w jutro oraz śp. Józef Przebieradło z ul. Żwirki i Wigury 4, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 listopada 2021 r.
Przewiń do góry