1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  24 sierpnia /wtorek/ – Święto św. Bartłomieja, apostoła
  26 sierpnia /czwartek/ – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
  27 sierpnia /piątek/ – wsp. św. Moniki
  28 sierpnia /sobota/ – wsp. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
 1. Uroczystość dożynek parafialnych odbędzie się dzisiaj o godz. 10.30. Dziękujemy wszystkim za piękne zaangażowanie w przebieg uroczystości oraz za zaproszenia na okolicznościowe spotkania.
 1. Miesiąc sierpień to czas ważnych wydarzeń w historii Ojczyzny, pieszych pielgrzymek, modlitwy o trzeźwość Narodu oraz pracy przy żniwach. Polecajmy te intencje na adoracji eucharystycznej w poniedziałek i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę.
 1. Zapraszamy na parafialny wyjazd rowerowy. W najbliższy wtorek wyjeżdżamy o godz. 19.30 spod kościoła. Miejsce docelowe jest niespodzianką /dystans 5 km w jedną stronę/. Bardzo prosimy, aby uczestnicy wyjazdu wzięli każdy dla siebie prowiant na ognisko. Pamiętajmy o sprawnych rowerach, kamizelkach odblaskowych oraz o opiekunach dla osób niepełnoletnich.
 1. Zapraszamy na Uroczystość powitania i modlitwy przy Symbolach ŚDM, które będziemy gościć w najbliższą środę w Sandomierzu. Rozpoczęcie modlitwy w Seminarium Duchownym o godz. 18.00, następnie procesja do katedry, Msza św. oraz Apel Jasnogórski. Jest możliwość wspólnego wyjazdu. Zapisy w zakrystii.
 1. W niedzielę za tydzień /29 sierpnia/ zapraszamy na parafialną pieszą pielgrzymkę do Radomyśla n/Sanem. Wyjście po Mszy św. o godz. 7.00. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w pielgrzymce, która zakończy się Mszą św. o godz. 11.30 pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Nitkiewicza, który pobłogosławi i nałoży korony na obraz Matki Bożej Pocieszenia.
 1. Zapraszamy na Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze. Wyjazd 4 września /sobota/ o godz. 23.30 z parkingu przy remizie OSP Gorzyce. Koszt: 50 zł. Zapisy u pani sołtys Józefy Leśniak.
 1. Zapraszamy na parafialny spływ kajakowy na Roztoczu w Zwierzyńcu – uwaga zmiana terminu na 11 września/ sobota/. Wyjazd o godz. 7.00 /parking na przeciw kościoła/, powrót ok. godz. 19.00. W programie: Msza św. w kościółku „na wodzie”, spływ rzeką Wieprz, wspólne grillowanie. W cenie 70 zł. /dla dzieci i młodzieży należących do grup parafialnych: 40 zł./ zawiera się przejazd autokarem, wynajęcie kajaków, rezerwacja miejsca grillowego oraz ubezpieczenie. Niepełnoletni wyjeżdżają tylko pod opieką osób pełnoletnich. Prowiant grillowy zabieramy we własnym zakresie. Zapisy w zakrystii.
 1. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 zaprasza rodziców dzieci zapisanych do oddziałów przedszkolnych dla sześciolatków na spotkanie organizacyjne w czwartek o godz. 16.00.
 1. Informujemy o możliwości szczepień przeciw Covid-19 w każdą środę w punkcie szczepień w budynku remizy OSP Gorzyce oraz jednorazowo w najbliższy piątek w mobilnym punkcie szczepień przy wejściu do zakładu Federal-Mogul Gorzyce.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Dziękujemy za przekazane środki czystości oraz wykonanie dwóch dębowych stolików znajdujących się za ławkami w środku kościoła. Dziękujemy także za dożynkowy wystrój kościoła.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 3 osoby. W najbliższym tygodniu /w sobotę o godz. 8.00/ prosimy o posprzątanie kościoła parafian z drugiej części bloku ul. Por. Sarny 1/31-60. Kwiaty do kościoła można przynieść w piątek wieczorem lub w sobotę rano.
 1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Taniec Węgierski nr 5 komp. Johann Brahmms.
 1. Lektorem tygodnia został Ksawery Świergul, starszym ministrantem tygodnia Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Miłosz Chajnowski. Gratulujemy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny znajdują się na stolikach za ławkami w środku kościoła. Należności za gazety wrzucamy do skrzynki obok. Na stolikach jest także wydrukowana wersja ogłoszeń.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 sierpnia 2021 r.
Przewiń do góry