17 sierpnia /wtorek/ – wsp. św. Jacka, prezbitera
    20 sierpnia /piątek/ – wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
    21 sierpnia /sobota/ – wsp. św. Piusa X, papieża.
  1. Bp Krzysztof Nitkiewicz i prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny zapraszają na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” dzisiaj 15 sierpnia o godz. 19.00 na błoniach nadsańskich w Stalowej Woli. Szczegóły wydarzenia na plakacie ogłoszeń.
  1. Miesiąc sierpień to czas ważnych wydarzeń w historii Ojczyzny, pieszych pielgrzymek, modlitwy o trzeźwość Narodu oraz pracy przy żniwach. Polecajmy te intencje na adoracji eucharystycznej w poniedziałek i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę.
  1. Zapraszamy na parafialny wyjazd rowerowy. W najbliższy wtorek jedziemy do OO. Dominikanów do Sandomierza. Wyjazd o godz. 19.30 spod kościoła przez ul. Szkolną, Zalesie Gorzyckie. Niepełnoletni mają dorosłych opiekunów. Koniecznym są sprawne rowery i kamizelki odblaskowe.
  1. W piątek /20 sierpnia/ przypada 2 rocz. śmierci ks. dziekana Władysława Drewniaka. Zapraszamy na modlitwę na Mszach św. oraz indywidualnie przy grobie ks. dziekana.
  1. Uroczystość dożynek parafialnych odbędzie się w niedzielę za tydzień 22 sierpnia o godz. 10.30.
  1. Zapraszamy na Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze. Wyjazd 4 września /sobota/ o godz. 23.30 z parkingu przy kościele. Koszt: 50 zł. Zapisy u pani sołtys Józefy Leśniak.
  1. Dziękujemy za udział w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Msza św. za pielgrzymów będzie 26 sierpnia o godz. 18.30.
  1. Zapraszamy na parafialny spływ kajakowy na Roztoczu w Zwierzyńcu 28 sierpnia/ sobota/. Wyjazd o godz. 7.00 /parking na przeciw kościoła/, powrót ok. godz. 19.00. W programie: Msza św. w kościółku „na wodzie”, spływ rzeką Wieprz, wspólne grillowanie. W cenie 70 zł. /dla dzieci i młodzieży należących do grup parafialnych: 40 zł./ zawiera się przejazd autokarem, wynajęcie kajaków, rezerwacja miejsca  grillowego oraz ubezpieczenie. Niepełnoletni wyjeżdżają tylko pod opieką osób pełnoletnich. Prowiant grillowy zabieramy we własnym zakresie. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  1. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii. Dzisiaj w III niedzielę sierpnia ofiary składane w kopertach zostaną przeznaczone na remont domu parafialnego – spłata długu za wykonane prace.
  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 6 osób. W najbliższym tygodniu /w sobotę
    o godz. 8.00/
    prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Por. Sarny 1/1-30. Dziękujemy za przekazane kwiaty do wystroju kościoła /nowożeńcy i 6 rodzin/. Za tydzień z racji na wystrój dożynkowy nie ma konieczności przynoszenia kwiatów. Dziękujemy za przekazany koszt owoców i warzyw z Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Raj” w Gorzycach, za których Msza św. będzie 22 sierpnia o godz. 10.30.
  1. Pan organista wykonuje dzisiaj: Bogarodzico Dziewico komp. Otton Żukowski.
  1. Lektorem tygodnia został Mateusz Piwowar, starszym ministrantem tygodnia Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem tygodnia Antoni Rusiak. Gratulujemy.
  2. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii.
  3. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Krzysia z ul. 11 Listopada 4 oraz śp. Adama Podgórskiego z ul. 3 Maja 16, którego pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – 15 sierpnia 2021 r.