1. Trwamy w Oktawie Wielkanocnej, kiedy każdy z dni ma rangę Uroczystości. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. W ciągu tygodnia 15 min. przed wieczorną Mszą św. nowenna do Bożego Miłosierdzia. W środę po Mszy św. razem z nowenna do MBNP.
    Za tydzień o godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem i adoracją Najświętszego Sakramentu oraz zmianą tajemnic różańcowych.
  1. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz dystansie społecznym. Zgodnie z rozporządzeniami wewnątrz kościoła może być 1 os. na 20 m². Dziękujemy za przekazane środki do dezynfekcji oraz maseczki które są przy każdym wejściu do kościoła.
  1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii oraz remontu domu parafialnego. Dziękujemy za przekazane ofiary oraz dary na plebanię z Zalesia Gorzyckiego oraz Pączka Gorzyckiego a także strażakom. Msza św. za strażaków będzie 06.06.2021 r. o godz. 10.30, za parafian z Pączka Gorzyckiego 13.06.2021 o godz. 10.30, parafian z Zalesia Gorzyckiego 20.06.2021 r. o godz. 10.30.
  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: w minionym tygodniu było 21 osób chętnych. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy o sprzątanie kościoła parafian z ul. Zakole 4.
  1. Pan organista wykonuje dzisiaj utwór Wiosna Antoniego Vivaldiego. Zachęcamy do wysłuchania.
  1. Lektorem tygodnia został Ksawery Świergul, starszym ministrantem tygodnia Maciej Michajłyszyn, młodszym ministrantem tygodnia Antoni Rusiak. Lektorem miesiąca marca został Ksawery Świergul, starszym ministrantem miesiąca Bartosz Nagórny, młodszym ministrantem miesiąca Antoni Rusiak. Gratulujemy.
  1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii. Jest również do nabycia 100 stronicowy Gość Niedzielny EXTRA o św. Józefa.
  1. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Kazimierz Szubski z ul. 11 Listopada 2 oraz śp. Józef Czeladka z ul. Szkolnej, którego pogrzeb odbędzie się w środę. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 5 kwietnia 2021 r.
Przewiń do góry