1. Mija rok od ogłoszenia zagrożenia epidemią. Każdego dnia modlimy się o ustanie epidemii. Również dzisiaj na zmianie tajemnic różańcowych i Gorzkich Żalach o godz. 17.00 będziemy prosili Boga o ustanie epidemii oraz za wszystkich chorych oraz osoby i służby posługujące w społeczeństwie.
 1. Zapraszamy na trzecią z cyklu Wielkopostnych Adoracji Eucharystycznych z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
  W modlitwie będziemy pamiętać także o wszystkich kobietach z okazji Dnia Kobiet. Już dzisiaj składamy Wam Szanowne Panie serdecznie życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 1. W środę rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca, która będzie odmawiana każdego dnia po Mszy św. wieczornej. Z woli papieża Franciszka, bieżący rok jest rokiem św. Józefa. Tym bardziej zapraszamy na nowennę i korzystanie z możliwych odpustów oraz nawiedzin sanktuariów i kościołów pod wezwaniem św. Józefa.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  Droga krzyżowa w każdy piątek: godz. 17.00 i 19.00.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na Grób Pański.
 1. Zapraszamy do udziału w tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Rozpoczęcie 19 marca Mszą św. o godz. 20.30 w naszym kościele. Przebieg trzech przygotowanych tras:
 • Gorzyce – Sulisławice (przez Sandomierz, Koprzywnicę) 42 km
 • Gorzyce – Gorzyce (przez Wrzawy, Zbydniów, Kępie Zaleszańskie, Orliska) 32 km
 • Gorzyce – Rozwadów (przez Kępie Zaleszańskie, Kotową Wolę) 21 km

Zapisy na edk.org.pl Więcej informacji na stronie i profilu facebookowym parafii.

 1. Zapraszamy na parafialne rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy za dwa tygodnie. Rekolekcje wygłosi ks. Michał Powęska – student biblistyki z Lublina.
 1. W ramach dzieła jałmużny wielkopostnej można przekazywać produkty spożywcze i przemysłowe dla potrzebujących. Artykuły składamy do pojemników przy zakrystii do dn. 21 marca. Przed świętami przy pomocy Zespołu Caritas produkty zostaną dostarczone potrzebującym rodzinom z naszej parafii.
  Za tydzień będzie można nabywać baranki wielkanocne w ramach świątecznego dzieła Caritas.
 1. Decyzją biskupa sandomierskiego ks. Damian Blacha od dnia 15 marca zostaje przeniesiony do parafii Łętownia k. Rudnika n/Sanem. Msza św. dziękczynna za prawie 3-letnią posługę księdza odbędzie się w niedzielę za tydzień o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach informuje, że prowadzi rekrutację do na nowy szkolny. Szczegółowe informacje w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.
 3. Szkoła Podstawowa nr 1 im ks. Adama Osetka w Gorzycach zaprasza do udziału w akcji ekologicznej „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Możliwość przekazania elektrośmieci w ramach tej akcji jest możliwe tylko w najbliższy wtorek i piątek na terenie PSZOKu przy ul. Wrzawskiej. Godziny otwarcia oraz szczegółowe informacje są na tablicy ogłoszeń.
 1. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na papier jest na parkingu pomiędzy domem parafialnym a kościołem.
 1. Dziękujemy wszystkich, którzy wzięli udział we wspólnych zdjęciach w Dniu Zakochanych. Opracowany okolicznościowy kolaż i zdjęcia są do bezpłatnego odebrania w zakrystii. Zapraszamy.
 2. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii oraz remontu domu parafialnego. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.
  Z racji ekonomicznych oraz epidemicznych otwarcie i nadanie imienia Dom Parafialny im. ks. Władysława Drewniaka zaplanowany na 18 marca musimy przenieść na późniejszy termin, gdy uda się zrealizować rozpoczęte dodatkowe prace remontowe.
 1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła: z ul. Słonecznej 1 wczoraj było 3 osoby. W najbliższą sobotę /13 marca/ o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Słonecznej 3 i domów przy tej ulicy oraz tych, którzy z różnych powodów nie mogli pomóc przy sprzątaniu wczoraj.
 1. Dzisiaj po Mszy św. pan organista wykonuje utwór Chorał „O głowo uwieńczona” J. S. Bacha.

 

 1. Lektorem tygodnia został Ksawery Świergul, ministrantem tygodnia Antoni Rusiak. Lektorem miesiąca lutego Mateusz Piwowar, ministrantem lutego Filip Brodaczewski, kandydatem lutego Antoni Rusiak. Gratulujemy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii.
 1. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Zbigniew Fudalej z ul. 11 Listopada 2 oraz śp. Andrzej Czajka z ul. Słonecznej 3. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 marca 2021 r.
Przewiń do góry