1. Zapraszamy na drugą z cyklu Wielkopostnych Adoracji Eucharystycznych z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
    Droga krzyżowa w każdy piątek: godz. 17.00 – ogólna i 19.00 – dla młodzieży.
    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na Grób Pański.
    Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej 19 marca. Szczegóły wydarzenia podamy za tydzień.
    Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w V Niedzielę Wielkiego Postu – 21 marca.
  1. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela marca.
    Chorych z Komunią św. odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30 po potwierdzeniu możliwości odwiedzin.
    Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
    Kancelaria parafialna w I piątek będzie nieczynna.
    Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień razem z Gorzkimi Żalami o godz. 17.00.
  1. W ramach dzieła jałmużny wielkopostnej można przekazać produkty spożywcze i przemysłowe dla potrzebujących. Artykuły składamy do pojemników przy zakrystii do dn. 21 marca. Przed świętami przy pomocy Zespołu Caritas produkty zostaną dostarczone potrzebującym rodzinom z naszej parafii.
  2. Zapraszamy młodych do włączenia się w powstającą grupę Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy naszej parafii. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z ks. Damianem Blachą.
  3. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na papier jest na parkingu pomiędzy domem parafialnym a kościołem.
  4. Samorządowe Przedszkole w Gorzycach informuje, że prowadzi rekrutację do przedszkola na nowy szkolny. Szczegółowe informacje w sekretariacie i na stronie internetowej przedszkola.
  5. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii oraz remontu domu parafialnego. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic, które będą umieszczone wewnątrz domu. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.
  1. Dziękujemy anonimowemu darczyńcy za ufundowanie dwóch ornatów: maryjnego i św. Floriana. Poświęcenie szat liturgicznych odbyło się na Mszy św. o godz. 7.00.
  1. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad gentes”. Dziękujemy.
  1. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 10 osób. W najbliższą sobotę
    /6 marca/ o godz. 8.00
    prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Słonecznej 1.
    Dziękujemy parafianom za prace przy parafii oraz za pomoc Zakładowi Gospodarki Komunalnej. Dziękujemy także parafianom za pomoc przy modernizacji maszyn parafialnych.
  1. Po Mszy św. pan organista wykonuje utwór Adagio d-mol Jana Sebastiana Bacha.
  1. Lektorem tygodnia został Mateusz Piwowar, ministrantem tygodnia Antoni Rusiak. Gratulujemy.
  1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii.
  1. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Edward Sztuka z ul. Szkolnej oraz śp. Bogdan Samołyk
    z ul. Żwirki i Wigury 11. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 lutego 2021 r.