1. Zapraszamy na pierwszą z cyklu Wielkopostnych Adoracji Eucharystycznych z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  Droga krzyżowa w każdy piątek: godz. 17.00 – ogólna i 19.00 – dla młodzieży.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na Grób Pański.
 1. Dziękujemy za włączenie się w dzieło jałmużny wielkopostnej przekazując produkty spożywcze i przemysłowe dla potrzebujących. Artykuły można składać do koszów przy zakrystii do dn. 21 marca. Przed świętami przy pomocy parafialnego Zespołu Caritas produkty zostaną dostarczone potrzebującym rodzinom z naszej parafii. Lista z proponowanymi produktami jest wyłożona na stolikach.
 1. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Obecnie przekazano 17860 kg. papieru na kwotę 650 zł.
 1. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach informuje, że prowadzi rekrutację na rok szkolny 2021/2022 do oddziałów przedszkolnych dla sześciolatków oraz do klasy pierwszej. Szczegółowe informacje w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii /na tacę oraz przesyłane na konto/, które przeznaczamy na zwrot zaciągniętego długu związanego z remontem domu parafialnego. Dzisiaj w III niedzielę lutego ofiary składane w kopertach będą w całości przeznaczone również na ten cel. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic, które będą umieszczone wewnątrz domu. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.
 1. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła: wczoraj było 8 osób. W najbliższą sobotę /27 lutego/ o godz. 8.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Edukacji Narodowej 4/31-60.
 1. Po Mszy św. pan organista wykonuje dzisiaj utwór Preludium nt. Gorzkich Żali St. Moniuszki.
 1. Lektorem tygodnia został Mateusz Piwowar, ministrantem tygodnia Mateusz Wójcik, kandydatem na ministrantów tygodnia Antoni Rusiak. Gratulujemy.
 1. Tygodniki katolickie Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii. Zachęcamy do lektury.
 1. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Wiesław Luściński z ul. 3 Maja 14. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 lutego 2021 r.
Przewiń do góry