1.W najbliższym tygodniu obchodzimy:
14 grudnia /poniedziałek/ – wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
Dzisiaj przypada 39 rocz. wprowadzenia stanu wojennego. Polecajmy w modlitwach naszą Ojczyznę, wypraszając moc Ducha Świętego wśród rodaków.

2. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Prowadzi je O. Edward Staniukiewicz OFMConv z Kalwarii Pacławskiej. Nauki rekolekcyjne głoszone są w czasie każdej Mszy św. Ofiary składane na tacę w poniedziałek i we wtorek będą naszym podziękowaniem ojcu rekolekcjoniście. Materiały dotyczące O. Wenantego dostępne są na stolikach przy wejściu do zakrystii.

3. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. W Adwencie w dni powszednie zapraszamy na Msze św. – Roraty o godz. 6.00. Po Roratach odmawiamy brewiarz – Jutrznię. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji wyproszenia mocy Ducha Świętego w Ojczyźnie, parafii w naszych rodzinach oraz dla każdego z nas.

6. W tym roku nie będzie jednego wyznaczonego dnia spowiedzi adwentowej. Zachęcamy już teraz do spowiedzi każdego dnia pół godziny przed Mszą św. W przyszłym tygodniu od poniedziałku do środy będzie dyżur spowiedzi w godz. 10.00-12.00 oraz 17.00-19.00.

7. Z racji uwarunkowań epidemicznych Msza św. Pasterka, będzie sprawowana o godz. 22.00 i 24.00. Natomiast w I i II dzień Świąt Msze św. będą w porządku niedzielnym, również o godz. 18.00.

8. Zwracamy się prośbą do parafian, gdzie jeszcze nie przekazano opłatków na stół wigilijny, aby pomogli przy ich rozprowadzeniu. Opłatki można odebrać w zakrystii /dobrowolne ofiary będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i remont domu parafialnego/. Przy kościele i w zakrystii można nabywać świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom /mała 5 zł.; duża 20 zł./.

9. Paczki świąteczne w ramach akcji Choinka Pełna Dobroci przynosimy do kościoła do wtorku, gdyż w środę po Nowennie zostaną przekazane dzieciom. W imieniu dzieci bardzo dziękujemy.

10. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania przed bierzmowaniem dla młodzieży z klas 7, forma zdalna: godz. 19.30: 7a – poniedziałek; 7b – wtorek; 7c – środa, 7d – czwartek, 7SP1 – piątek.

11. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Dziękujemy za przekazane środki do dezynfekcji. Zgodnie z rozporządzeniami w naszym kościele może być jednocześnie 86 osób.

12. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na makulaturę znajduje się na parkingu pomiędzy kościołem a domem parafialnym.

13. Dziękujemy za ofiary składane na tacę jak i przesyłane na konto, które przeznaczamy nieustannie na remont domu parafialnego. Za tydzień w III niedzielę grudnia ofiary w kopertach będą w całości przeznaczone także na remont. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic: osobom indywidualnym, rodzinom, przedsiębiorstwom oraz instytucjom. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.

14. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła: 11 osób. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy,
aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z ul. 3 Maja 5/46-90.

15. Po Mszy św. pan organista wykonuje dzisiaj Preludium nt. „Archanioł Boży Gabriel” w kompozycji Mariana Sawy.

16. Lektorem tygodnia został Mateusz Piwowar, ministrantem tygodnia Michał Sokół, kandydatem na ministrantów tygodnia Antoni Rusiak. Gratulujemy.

17. Tygodniki katolickie Niedziela i Gość Niedzielny są do nabycia w zakrystii. Zachęcamy do lektury.

18. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Maria Ostrowska ze Stalowej Woli poch. z Pączka Gorzyckiego, śp. Bogusław Wydra z ul. Edukacji Narodowej 4, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek oraz śp. Robert Małecki z Norwegii poch. z Gorzyc, którego pogrzeb odbędzie się w czwartek. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU – 13 grudnia 2020 r.
Przewiń do góry