1.W najbliższym tygodniu obchodzimy:
7 grudnia /poniedziałek/ – wsp. św. Ambrożego, biskupa
8 grudnia /wtorek/Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny; Msze św. o godz. 6.00; 11.00; 16.00 i 18.00. W ramach Godziny Świętej od 12.00 do 13.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu /w milczeniu/.
Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.

2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym
jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

4. W Adwencie w dni powszednie zapraszamy na Msze św. – Roraty o godz. 6.00. Po Roratach odmawiamy brewiarz – Jutrznię. Wszystkich, którzy dysponują czasem /ok. 15 min/ zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji wyproszenia mocy Ducha Świętego w Ojczyźnie, parafii, w naszych rodzinach oraz dla każdego z nas.

5. Nasza parafia włącza się w Ogólnopolską Nowennę do św. Andrzeja Boboli, którą będziemy odmawiać od jutra przez 9 dni po Mszy św. wieczornej. Transmisja Mszy św. i Nowenny z naszego kościoła będzie przez najbliższe dni dostępna także w diecezjalnych kanałach internetowych

6. Zwracamy się prośbą do parafian, gdzie jeszcze nie przekazano opłatków na stół wigilijny, aby pomogli przy ich rozprowadzeniu. Opłatki można odebrać w zakrystii /dobrowolne ofiary będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i remont domu parafialnego/. Przy kościele i w zakrystii można nabywać świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom /mała 5 zł.; duża 20 zł./.

7. W kościele jest Choinka Pełna Dobroci z zawieszonymi na niej serduszkami. Każde serce to jedno dziecko z domu z trudniejszą sytuacją życiową rodziny. Zachęcamy do przygotowania anonimowo paczki świątecznej dla naszych najmłodszych. Prezenty przyniesione do parafii do dn. 15 grudnia zostaną 16 grudnia po Nowennie przekazane dzieciom. W imieniu dzieci bardzo dziękujemy.

8. Za dwa tygodnie w III Niedzielę Adwentu /niedziela-wtorek/ rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe. Rekolekcje wygłosi O. Edward Staniukiewicz – franciszkanim z Kalwarii Pacławskiej, odpowiedzialny za proces beatyfikacyjny Sługi Bożego O. Wenantego Katarzyńca. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czasie każdej Mszy św. Zachęcamy do udziału.

9. Pamiętajmy o obowiązku zakrycia ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Dziękujemy za przekazane środki do dezynfekcji. Zgodnie z rozporządzeniami w naszym kościele może być jednocześnie 86 osób.

10. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na makulaturę znajduje się na parkingu pomiędzy kościołem a domem parafialnym.

11. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane na tacę jak i przesyłane na konto, które przeznaczamy nieustannie na remont domu parafialnego. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic: osobom indywidualnym, rodzinom, przedsiębiorstwom oraz instytucjom. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.

12. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła: 12 osób. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy,
aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z ul. 3 Maja 5/1-45 oraz osoby chętne.

13. Po Mszy św. pan organista wykonuje dzisiaj „Zdrowaś bądź Maryja” opr. Henryk Mikołaj Górecki.

14. Lektorem tygodnia został Ksawery Świergul i Gabriel Kęcik, ministrantem tygodnia Bartosz Nagórny, kandydatem na ministrantów tygodnia Antoni Rusiak.

Lektorem miesiąca listopada Ksawery Świergul, ministrantem miesiąca Mateusz Wójcik, kandydatem na ministrantów miesiąca Antoni Rusiak. Gratulujemy.

15. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.

16. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Stanisław Górecki z ul. Żwirki i Wigury 4 i śp. Paweł Grzywacz z ul. Pańskiej. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU – 6 grudnia 2020 r.
Przewiń do góry