1.W najbliższym tygodniu obchodzimy:
30 listopada /poniedziałek/ – Święto św. Andrzeja, Apostoła
3 grudnia /czwartek/ – wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
4 grudnia /piątek/ – wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy – patronki górników i hutników.
6 grudnia /niedziela/ – wsp. św. Mikołaja, biskupa – odpust w Zaleszanach.

2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

4. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela grudnia.
Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek po potwierdzeniu możliwości odwiedzin.
Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
W I piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień o godz. 17.00.

5. W Adwencie w dni powszednie zapraszamy na Msze św. – Roraty o godz. 6.00. Niestety z racji epidemicznych nie możemy zorganizować w tym roku śniadań adwentowych. Mamy nadzieję, że za rok będzie to już możliwe.

6. W Adwencie w dni powszednie po Roratach, będziemy w kościele odmawiali brewiarz – Jutrznię. Wszystkich, którzy dysponują czasem /ok. 15 min/ zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji wyproszenia mocy Ducha Świętego w parafii, w naszych rodzinach oraz dla każdego z nas.

7. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania młodzieży przygotowującej do bierzmowania z klas 8, w formie zdalnej o godz. 19.30: 8a – poniedziałek; 8b – wtorek; 8 SP1 – środa.

8. Na Mszach św. poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Zwracamy się prośbą do przedstawicieli z poszczególnych ulic, bloków i miejscowości, aby rozprowadzić opłatki w parafii /dobrowolne ofiary będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i remont domu parafialnego/. Przy kościele i w zakrystii można nabywać świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom /mała 5 zł.; duża 20 zł./.

9. W kościele pojawiła się Choinka Pełna Dobroci z zawieszonymi na niej serduszkami. Każde serce to jedno dziecko z domu z trudniejszą sytuacją życiową rodziny. Zachęcamy do przygotowania anonimowo paczki świątecznej dla naszych najmłodszych. Prezenty przyniesione do parafii do dn. 15 grudnia zostaną 16 grudnia po Nowennie przekazane dzieciom. W imieniu dzieci bardzo dziękujemy.

10. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na kanałach społecznościowych diecezji będzie prowadzona transmisja Nowenny każdego dnia o godz. 19.00 – polecając w modlitwie wszystkich chorych, zmagających się
z epidemią pamiętając o biskupie Krzysztofie Nitkiewiczu.

11. Za dwa tygodnie w III Niedzielę Adwentu /niedziela-wtorek/ rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe. Rekolekcje wygłosi O. Edward Staniukiewicz – franciszkanim z Kalwarii Pacławskiej, odpowiedzialny za proces beatyfikacyjny Sługi Bożego O. Wenantego Katarzyńca. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czasie każdej Mszy św. Zachęcamy do udziału.

12. Pamiętajmy o obowiązku zakrycia ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Dziękujemy za przekazane środki do dezynfekcji. Zgodnie z rozporządzeniami w naszym kościele może być jednocześnie 86 osób.

13. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na makulaturę znajduje się na parkingu pomiędzy kościołem a domem parafialnym.

14. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane na tacę jak i przesyłane na konto, które przeznaczamy nieustannie na remont domu parafialnego. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic: osobom indywidualnym, rodzinom, przedsiębiorstwom oraz instytucjom. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.

15. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła: 12 osób. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy,
aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z ul. Metalowców 4 oraz osoby chętne.

16. Po Mszy św. pan organista wykonuje dzisiaj Preludium na temat pieśni Niebiosa rosę komp. Marian Sawa.

17. Lektorem tygodnia został Ksawery Świergul, ministrantem tygodnia Mateusz Wójcik, kandydatem na ministrantów tygodnia Antoni Rusiak. Gratulujemy.

18 .Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.

19. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Izabela Hudela z ul. Krętej, śp. Krystyna Badowska z ul. Sienkiewcza, śp. Mieczysław Miś z ul. 3 Maja 5, którego pogrzeb odbył się w Wierzawicach. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU – 29 listopada 2020 r.
Przewiń do góry