1.W najbliższym tygodniu obchodzimy:
2 listopada /poniedziałek/ – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
4 listopada /środa/ – wsp. św. Karola Boromeusza, biskupa

2. Dzisiaj w niedzielę /1 listopada/ przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. są sprawowane w porządku niedzielnym czyli o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 12.00 a także o 16.00 i 18.00.
2 listopada /poniedziałek/ we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00; 7.30; 8.00 i 17.00. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.
Z racji obostrzeń epidemicznych nie będzie się w tym roku procesji na cmentarz.
Modlitwy wypominkowe odbędą się w kościele: 1 listopada po Mszy św. o godz. 12.00; 2 listopada
po Mszy św. o godz. 17.00.

3. Różaniec za zmarłych połączony z modlitwą wypominkową od 3 listopada w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 17.00. Karty wypominkowe za zmarłych znajdują się na stolikach. Zapisane prosimy składać w zakrystii.

4. Decyzją Papieża Franciszka odpust zupełny za zmarłych można uzyskać przez 8 dni wybranych w całym miesiącu listopadzie. Wierni w stanie łaski uświęcającej, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz oraz pomodlą się za zmarłych, przyjmą Komunię św. mogą ofiarować odpust zupełny za zmarłych cierpiących w czyśćcu. Zachęcamy do tej formy pomocy naszym zmarłym. Osoby chore, będących w kwarantannie mogą uzyskać odpust podejmując zadania duchowo. Dekret papieża dotyczący odpustów jest na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej i profilu fb parafii.

5. Decyzją bpa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza nasz diakon Piotr Sosnówka przyjmie sakrament święceń w naszym kościele w Gorzycach 8 listopada /niedziela za tydzień/ na Mszy św. o godz. 15.00. Serdecznie gratulujemy i otaczamy modlitwą w tym czasie bezpośredniego przygotowania
do święceń.
Jednocześnie informujemy, że w niedziele za tydzień nie będzie Mszy św. o godz. 16.00; intencja mszalna
z tej godziny będzie sprawowana o godz. 18.00.

6. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota listopada.
Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek po potwierdzeniu możliwości odwiedzin.
Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
W I piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się wyjątkowo w najbliższą środę /4 listopada/ na Nowennie do MBNP i różańcu za zmarłych o godz. 17.30.
Od 1 listopada będą odprawiane Msze św. gregoriańskie za śp. ks. dziekana Władysława Drewniaka zamówione od księży pracujących w parafii.

7. Zachęcamy do udziały w różnych inicjatywach modlitewnych w naszej Ojczyźnie wypraszając dar pokoju w narodzie, uszanowanie dla każdego życia oraz moc Ducha Świętego /np. w Nowennie na Jasnej Górze czy Różańcu do granic nieba/. Jednocześnie wzywamy wszystkich parafian do modlitwy różańcowej na terenie całej parafii: w najbliższą pierwszą sobotę listopada o godz. 19.30; na chodniku, przy drodze miejsca zamieszkania, w grupie nie większej niż 5 osób, zachowując przepisy sanitarne /dystans, maseczka/, odmawiając wspólnie w tejże grupie część radosną różańca w intencji o moc Ducha Świętego w naszej parafii i Ojczyźnie. Zachęcamy, aby modlący się trzymali w dłoniach zapalone świece, znicze. Prosimy o przekazanie informacji w rodzinie, sąsiadom i znajomym.

8. Spotkania grup duszpasterskich w zależności od możliwości uczestników odbędą się w najbliższym czasie w systemie zdalnym.

9. Przypominamy o obowiązku zakrycia ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Dziękujemy za przekazane środki do dezynfekcji, które znajdują się przy każdych drzwiach kościoła oraz konfesjonałach. Zgodnie z rozporządzeniami sanitarnymi w naszym kościele może być jednocześnie max. 171 osób. Dekret bpa sandomierskiego w związku z nową falą epidemii dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej.

10. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na makulaturę znajduje się na parkingu pomiędzy kościołem a domem parafialnym.

11. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane na tacę jak
i przesyłane na konto przeznaczamy na remont domu parafialnego. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic: osobom indywidualnym, rodzinom, przedsiębiorstwom oraz instytucjom. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.

12. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła: 6 osób. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy,
aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z Placu Mieszczańskiego 2 i 6.

13. Po Mszy św. pan organista wykona dzisiaj utwór: Preludium e-moll Fryderyka Chopina.

14. Lektorem tygodnia została Jakub Sułek, ministrantem tygodnia Maciej Michajłyszyn, kandydatem na ministrantów tygodnia Miłosz Chajnowski i Mateusz Śpiewak.
Lektorem miesiąca października Jakub Sułek, ministrantem miesiąca Bartosz Nagórny, kandydatem
na ministrantów miesiąca
Mateusz Śpiewak Gratulujemy.

15. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1 listopada 2020 r.
Przewiń do góry