1.W najbliższym tygodniu obchodzimy:
28 października /środa/ – Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Zapraszamy na wspólny różaniec w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 17.00.

4. Za tydzień w niedzielę /1 listopada/ przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym czyli o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 12.00 a także o 16.00 i 18.00.

2 listopada /poniedziałek/ we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00; 7.30; 8.00 i 17.00. Z racji obostrzeń epidemicznych nie będzie się w tym roku procesji na cmentarz.

Modlitwy wypominkowe odbędą się w kościele: 1 listopada po Mszy św. o godz. 12.00; 2 listopada po Mszy św. o godz. 17.00.

Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się wyjątkowo w środę za tydzień /4 listopada/ na Nowennie do MBNP i różańcu za zmarłych o godz. 17.30.

5. Różaniec za zmarłych połączony z modlitwą wypominkową od dn. 3 listopada w dni powszednie
o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 17.00. Karty wypominkowe za zmarłych znajdują się na stolikach. Zapisane prosimy składać w zakrystii.

6. Decyzją Papieża Franciszka odpust zupełny za zmarłych można uzyskać przez 8 dni wybranych w całym miesiącu listopadzie. Wierni w stanie łaski uświęcającej, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz oraz pomodlą się za zmarłych, przyjmą Komunię św. mogą ofiarować odpust zupełny za zmarłych cierpiących w czyśćcu. Zachęcamy do tej formy pomocy naszym zmarłym. Osoby chore, będących w kwarantannie mogą uzyskać odpust podejmując zadania duchowo. Dekret papieża dotyczący odpustów jest na tablicy ogłoszeń, wydrukowanej wersji ogłoszeń, stronie internetowej i profilu fb parafii.

7. Decyzją bpa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza nasz diakon Piotr Sosnówka przyjmie sakrament święceń w naszym kościele w Gorzycach 8 listopada /niedziela za dwa tygodnie/ na Mszy św. o godz. 15.00. Serdecznie gratulujemy i otaczamy modlitwą w tym czasie bezpośredniego przygotowania do święceń.

Jednocześnie informujemy, że w niedziele za dwa tygodnie nie będzie Mszy św. o godz. 16.00; intencja mszalna z tej godziny będzie sprawowana o godz. 18.00.

8. Spotkania grup duszpasterskich w zależności od możliwości uczestników odbędą się w najbliższym czasie w systemie zdalnym.

8. Przypominamy o obowiązku zakrycia ust i nosa oraz dezynfekcji rąk. Dziękujemy za przekazane środki do dezynfekcji, które znajdują się przy każdych drzwiach kościoła oraz konfesjonałach. Zgodnie z rozporządzeniami sanitarnymi w naszym kościele może być jednocześnie max. 171 osób. Dekret bpa sandomierskiego w związku z nową falą epidemii dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej.

9. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na makulaturę znajduje się na parkingu pomiędzy kościołem a domem parafialnym.

10. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane na tacę jak
i przesyłane na konto przeznaczamy na remont domu parafialnego. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic: osobom indywidualnym, rodzinom, przedsiębiorstwom oraz instytucjom. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.

11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła: 13 osób. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy, aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z ul. Przybyłów.

12. Po Mszy św. pan organista wykona dzisiaj utwór: Preludium chorałowe Ciebie Boże Wielbimy.

13. Ministrantem tygodnia został Filip Brodaczewski, kandydatem na ministrantów Mateusz Śpiewak, lektorem tygodnia Ksawery Świergul. Gratulujemy.

14. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 października 2020 r.
Przewiń do góry