1.W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
28 września /poniedziałek/ – wsp. św. Wacława, męczennika
29 września /wtorek/ – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
30 września /środa/ – wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
1 października /czwartek/ – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
2 października /piątek/ – wsp. Świętych Aniołów Stróżów.

2. Dzisiaj ma miejsce Uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci z kl. IV. W ciągu tygodnia dzieci przeżyją swój Biały Tydzień. Dziękujemy za modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.

3. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. Od czwartku /1 października/ zapraszamy na różaniec w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedziele
o godz. 17.00.

6. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela października.
Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.
Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
W I piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
W I sobotę  różaniec fatimski wyjątkowo przed Mszą św. o godz. 17.15.
Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień o godz. 17.00. Od 1 października będą odprawiane Msze św. gregoriańskie za śp. ks. dziekana Władysława Drewniaka zamówione od róż różańcowych.

7. NSZZ „Solidarność” Komisja Zakładowa zaprasza na Mszę św. dziękczynną w rocznicę powstania związku, która będzie odprawiona za tydzień w niedzielę o godz. 9.00.

8. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania grup duszpasterskich:
Ministranci – piątek godz. 16.30; lektorzy  –  piątek po Mszy św.
Oaza dzieci Bożych – piątek godz. 16.30; oaza młodzieżowa – piątek po Mszy św.
Spotkanie biblijne – wtorek po Mszy św.

9. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania młodzieży przed bierzmowaniem: w środę po nowennie
i w piątek po Mszy św. Bierzmowania udzieli bp Edward Frankowski 7 października o godz. 18.00. Prosimy, aby młodzież, rodzice i świadkowie przystąpili do spowiedzi świętej w ciągu najbliższych dni. Spowiedź jest możliwa każdego dnia przed Mszą św.

10. Zachęcamy do przekazywania makulatury na rzecz projektu misyjnego „Studnia dla Afryki”. Pojemnik na makulaturę znajduje się na parkingu pomiędzy kościołem a domem parafialnym. Obecnie już drugi kontener jest pełny, który początkiem tygodnia będzie wymieniony na pusty.

11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Miejsca Piastowego /św. Michał Archanioł/, Dukli /pustelnia
św. Jana z Dukli/, Komańczy /kard. Stefan Wyszyński/
17 października /sobota/. Wyjazd o godz. 5.00 powrót ok. 22.00. W cenie 80 zł. zawarto przejazd autokarem, opłaty parkingowe, ubezpieczenie, lokalnych przewodników. Kolejność zapisów decyduje o kolejności zajmowaniu miejsc w autokarze. Opłata i zapisy
w zakrystii.

12. Zapraszamy na nową edycję nauk przedmałżeńskich szczególnie narzeczonych planujących ślub w najbliższych miesiącach. Rozpoczęcie spotkań 9 października o godz. 19.00 w Radomyślu n/Sanem w sali parafialnej obok kościoła.

13. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane na tacę jak
i przesyłane na konto, które przeznaczamy na remont domu parafialnego. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic: osobom indywidualnym, rodzinom, przedsiębiorstwom oraz instytucjom. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.

14. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 i następny wtorek po Mszy św. wieczornej dyżur sprzątania podejmą rodzice młodzieży przed bierzmowaniem.

15. Po Mszy św. pan organista wykona dzisiaj utwór: Preludium Gordona Yonga.

16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.

17. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Jan Mendofik z Motycza Poduchownego, śp. Edmund Kędziora i śp. Maria Boroń z ul. Metalowców 4. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 września 2020 r.
Przewiń do góry