1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
4 sierpnia /wtorek/ – wsp. św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
6 sierpnia /czwartek/ – Święto Przemienienia Pańskiego
8 sierpnia /sobota/ – wsp. św. Dominika, prezbitera.

2. Adoracja eucharystyczna połączoną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń w historii Ojczyzny, pieszych pielgrzymek, modlitwy o trzeźwość Narodu oraz wytężonej pracy przy żniwach. Polecajmy wszystkie te sprawy w osobistych modlitwach oraz uczestnicząc m.in. w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy św. wieczornej.

4. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek i piątek sierpnia.
Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.
Adoracja eucharystyczna i spowiedź w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
W I piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.

5. W czwartek na Mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń członków Legionu Maryi. Z tej okazji zapraszamy na wspólny różaniec o godz. 17.30.

6. Zapraszamy na wspólny parafialny wyjazd rowerowy w każdy wtorek wakacji. W najbliższy wtorek wyjeżdżamy o godz. 19.30 do Wrzaw, gdzie będzie miało miejsce wspólne ognisko. Prowiant na ognisko każdy zabiera indywidualnie. Trasa: ul. Pańska, cmentarz – grób ks. dziekana, Kawęczyn, Wrzawy. Dystans ok. 15 km. Osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłych opiekunów. Koniecznym są sprawne rowery oraz posiadanie kamizelek odblaskowych.

7. We wtorek rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka Diecezji Sandomierskiej na Jasną Górę. W tym roku przybiera formę sztafety: każda grupa pielgrzymuje tylko jeden wyznaczony dzień. Grupa Św. Floriana do której przynależymy wyruszy w niedzielę za tydzień na odcinku Nagłowice Kolonia–Szczekociny.
Po zakończonej trasie pojedziemy na Jasną Górę na Apel. Są jeszcze wolne miejsca w drugim autokarze. Wyjeżdżamy w niedzielę o godz. 6.30. Wszyscy pielgrzymi zobowiązani są wcześniej uzupełnić wywiad epidemiologiczny, który będzie dostępny w zakrystii w piątek i w sobotę bezpośrednio po Mszach św.

8. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania uczestnicząc codziennie /4-12 sierpnia/ we Mszy św., przyjmując Komunię św., modląc się na różańcu oraz podejmując osobiste wyrzeczenia oraz postanowienia.

9. 20 sierpnia przypada I rocz. śmierci ks. dziekana Władysława Drewniaka. W tym dniu na Mszy św.
o godz. 18.30 planujemy poświęcić okolicznościową tablicę, jako wyraz naszej pamięci i wdzięczności. Zaproszenie na uroczystość rocznicową przyjął bp ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

10. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane
na tacę jak i przesyłane na konto. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony
na indywidualnej marmurowej tablicy: format A5; A4; A3. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim, którzy już
nie mieszkają na terenie parafii a są sercem z nami związani, także tym żyjącym poza granicami Polski. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.

11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: 8 osób. W najbliższą sobotę
o godz. 8.00
prosimy, aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z ul. Sandomierskiej nr 1-60. Dziękujemy również za przekazane kwiaty do wystroju kościoła.

12. Po Mszy św. pan organista wykona dzisiaj: Menuet G dur Jana Sebastiana Bacha.

13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.

14. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Mieczysław Szewc z ul. Sandomierskiej i śp. Józef Lewiński z ul. 11 Listopada 6. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 sierpnia 2020 r.
Przewiń do góry