1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
29 lipca /środa/ – wsp. św. Marty
31 lipca /piątek/ – wsp. św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
1 sierpnia /sobota/ – wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

2. Adoracja eucharystyczna połączoną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. W sobotę rozpoczynamy sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń w historii Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek, miesiąc modlitwy o trzeźwość Narodu i miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Polecajmy wszystkie te sprawy w osobistych modlitwach oraz uczestnicząc m.in. w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy św. wieczornej o godz.18.30.

4. W najbliższym tygodniu przypada I sobota i niedziela sierpnia.
W I sobotę  nabożeństwo fatimskie: Msza św. o godz. 18.30, różaniec fatimski oraz Apel Jasnogórski.
Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień  o godz. 17.00.

5. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych dzisiaj po każdej Mszy św. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dzieło MIVA Polska – transportu dla misjonarzy.

6. Zapraszamy na wspólny parafialny wyjazd rowerowy w każdy wtorek wakacji. W najbliższy wtorek wyjeżdżamy o godz. 19.30 do Sandomierza /plac papieski oraz na Stare Miasto/ trasą spod kościoła przez
ul. Szkolną i Zalesie Gorzyckie. Trasa ok. 22 km. Osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłych opiekunów. Koniecznym są sprawne rowery oraz posiadanie kamizelek odblaskowych.

7. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Sandomierskiej na Jasną Górę. W tym roku przybierze formę sztafetową: każda grupa będzie pielgrzymować tylko jeden wyznaczony dzień. Grupa Św. Floriana do której przynależymy wyruszy 9 sierpnia na odcinku Nagłowice Kolonia–Szczekociny. Po zakończonej trasie pojedziemy na Jasną Górę na Apel. W cenie 80 zł. zawiera się: autokar, ubezpieczenie, opłata pielgrzymkowa. Zapisujemy na drugi autokar do chwili wyczerpania miejsc.

8. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane
na tacę jak i przesyłane na konto. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A3; A4; A5. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim, którzy już nie mieszkają na terenie parafii a są sercem z nami związani, także tym żyjącym poza granicami Polski. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.

9. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: 8 osób. W najbliższą sobotę
o godz. 8.00
prosimy, aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z ul. Szkolnej /od ul. Zagłoby do końca/ oraz ul. Kwiatowej. Dziękujemy również za przekazane kwiaty do wystroju kościoła.

10. Po Mszy św. pan organista wykona dzisiaj: Polonez „Pożegnanie Ojczyzny” Michała Ogińskiego.

11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.

12. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Zofia Florczyk z ul. 11 Listopada 2. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 lipca 2020 r.
Przewiń do góry