1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
22 lipca /środa/ – Święto św. Marii Magdaleny
23 lipca /czwartek/ – Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
24 lipca/piątek/ – wsp. św. Kingi, dziewicy
25 lipca /sobota/ – Święto św. Jakuba, Apostoła i wsp. św. Krzysztofa, męczennika – dzień imienin bpa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza.

2. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu Msze św. wieczorne zamiast o godz. 18.00 będą sprawowane
w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 19.30. Z racji czasu urlopowego prosimy, aby korzystać ze spowiedzi św. przed Mszą św., gdyż w czasie Eucharystii może to być utrudnione.

3. Adoracja eucharystyczna połączoną z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych odbędzie się w niedzielę za tydzień po każdej Mszy św. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dzieło MIVA Polska – transportu dla misjonarzy.

6. Zapraszamy na wspólny parafialny wyjazd rowerowy w każdy wtorek wakacji. Bardzo dziękujemy za wspaniałe przyjęcie w Zalesiu Gorzyckim w ostatni wtorek. Bóg zapłać. W najbliższy wtorek wyjeżdżamy
o godz. 19.30 do Kotowej Woli trasą spod kościoła przez Osiedle, Przybyłów, Kępie Zaleszańskie. Trasa ok. 24 km. /tylko przejazd rowerowy, bez ogniska/. Osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłych opiekunów. Koniecznym są sprawne rowery oraz posiadanie kamizelek odblaskowych.

7. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Sandomierskiej na Jasną Górę. W tym roku przybierze formę sztafetową: każda grupa będzie pielgrzymować tylko jeden wyznaczony dzień. Grupa Św. Floriana do której przynależymy wyruszy 9 sierpnia na odcinku Nagłowice Kolonia–Szczekociny. Po zakończonej trasie pojedziemy na Jasną Górę na Apel. W cenie 80 zł. zawiera się: autokar, ubezpieczenie, opłata pielgrzymkowa. Zapisy do chwili wyczerpania miejsc.

8. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki i zakryciu ust i nosa, zachowaniu odpowiednich odstępów między osobami oraz dezynfekcji rąk. Dziękujemy za przekazane środki do dezynfekcji, które znajdują się przy każdych drzwiach kościoła oraz konfesjonałach.

9. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane
na tacę jak i przesyłane na konto. Dzisiaj w III niedzielę lipca ofiary składane w kopertach są w całości przeznaczone na remont domu parafialnego. Dziękujemy kolejnym zgłaszającym się fundatorom pamiątkowych tablic. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 1; 2 lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na indywidualnej marmurowej tablicy: format A3; A4; A5. Ofiarodawcy powyżej 500 zł. zostaną zapisani na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim, którzy już nie mieszkają na terenie parafii a są sercem z nami związani, także tym żyjącym poza granicami Polski. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.

10. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: 15 osób. W najbliższą sobotę
o godz. 8.00
prosimy, aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z ul. Szkolnej /od Urzędu Gminy do
ul. Zagłoby/ oraz ul. Zielonej. Dziękujemy również za przekazane kwiaty do wystroju kościoła.

11. Po Mszy św. pan organista wykona dzisiaj: Serenada G-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta.

12. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 lipca 2020 r.
Przewiń do góry