OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 czerwca 2020 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  24 czerwca /środa/ – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela|
  27 czerwca /sobota/ – wsp. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem jutro po Mszy św. wieczornej.
 3. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00.
 4. Spotkanie biblijne we wtorek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym. Zapraszamy.
 5. Spotkanie Legionu Maryi w czwartek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym. Zapraszamy.
 6. Spotkanie dla uczniów klas VIII przygotowujących się do bierzmowania: poniedziałek 8a, wtorek 8b, środa 8 SP1. Spotkania odbędą się w kościele. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
 7. Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkół oraz rodziców
  na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego w piątek /26 czerwca/ o godz. 8.00. Zachęcamy, aby w ciągu tygodnia przystąpić do spowiedzi świętej oraz przyjąć Komunię św. dziękczynną za miniony rok pracy i nauki.
 8. Decyzją bpa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza do naszej parafii został skierowany dk. Piotr Sosnówka. Witamy Go w naszej wspólnocie i otaczamy modlitwą.
 9. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane
  na tacę jak i przesyłane na konto. Dzisiaj w III niedzielę czerwca ofiary składane w kopertach będą
  w całości przeznaczone na remont domu parafialnego.
 10.  Obecnie w ramach modernizacji domu parafialnego trwają prace izolacyjne fundamentów oraz montaż nowej instalacji TV i internetowej. Zgodnie z ustaleniami Rady Parafialnej jedna ze ścian w domu parafialnym będzie przeznaczona dla upamiętnienia indywidualnych darczyńców. Wzorem Lichenia lub Krakowa na tabliczkach zostaną umieszczone nazwiska wspierających remont, zachowując nadal comiesięczne ofiary składane w kopertach. Bardzo dziękujemy pierwszym fundatorom pamiątkowych tablic. Nadanie imienia ks. Władysława Drewniaka i wsparcie dzieła remontu, będzie znakiem dla pokoleń wdzięczności ks. Władysławowi za trud włożony w życie parafii. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 2 tyś. zł lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na jednej z dwóch rodzajów indywidualnych marmurowych tablic: A4 albo A3. Ofiarodawcy powyżej 1 tyś. zł. zostaną umieszczeni na wspólnej tablicy pamiątkowej. Wszyscy ofiarodawcy, niezależnie od przekazanej ofiary zostaną wpisani do pamiątkowej Księgi Dobroczyńców. Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim, którzy już nie mieszkają na terenie parafii a są sercem z nami związani, także tym żyjącym poza granicami Polski. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.
 11. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: 17 osób. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy, aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z Górki Plebańskiej i ul. Wrzawskiej.
 12. Po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykona Preambulum Fdur Mikołaja z Krakowa.
 13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 czerwca 2020 r.
Przewiń do góry