OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 czerwca 2020 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  15 czerwca /poniedziałek/ – bł. Jolanty, zakonnicy
  17 czerwca /środa/ – wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  19 czerwca /piątek/ – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  20 czerwca /sobota/ – wsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 2. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. W czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi poświęcenie wianków, ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Z racji obostrzeń sanitarnych dotyczących wydarzeń plenerowych nie odbędzie się wzorem roku ubiegłego parafialny piknik. Ufamy, że w przyszłości nadrobimy zaległości.
 3. W środę /17 czerwca/ przypada rocz. święceń kapłańskich śp. ks. dziekana Władysława Drewniaka. Z tej okazji będziemy gościli księży z rocznika święceń ks. Władysława na czele z bpem Edwardem Białogłowskim, którzy odprawią Mszę św. o godz. 11.00 i nawiedzą grób ks. dziekana. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
 4. W piątek /19 czerwca/ przypada rocz. święceń kapłańskich bpa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza oraz naszych księży Damianów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej na Mszach św. Również w najbliższy piątek święcenia kapłańskie przyjmie dk. Robert Rędzio, który rok temu odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii. Polecajmy Go w modlitwie.
 5. Spotkanie biblijne we wtorek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym. Zapraszamy.
 6. Spotkanie Legionu Maryi w czwartek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym. Zapraszamy.
 7. Spotkanie dla uczniów klas VII przygotowujących się do bierzmowania: poniedziałek 7a, wtorek 7b, środa 7 SP1. Spotkania odbędą się w kościele. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie Bożego Ciała. Słowo wdzięczności kierujemy do parafian przygotowujących ołtarze, którzy zamówili Msze św. oraz przekazali ofiarę na rzecz remontu parafialnego. Terminy Mszy św.:
  Ołtarz I – Gorzyce Wieś, Przybyłów, Pączek Gorzycki 14.02.2021 o godz. 9.00 – ofiarowano 2850 zł.
  Ołtarz II – Zalesie Gorzyckie 21.02.2021 o godz. 9.00 – ofiarowano 380 zł.
  Ołtarz III – Motycze Poduchowne 28.02.2021 o godz. 16.00 – 250 zł.
  Ołtarz IV – Gorzyce Osiedle 07.02.2021 o godz. 12.00 – ofiarowano 6891 zł.
 9. Dziękujemy za zamówione Msze św. za księży z naszej parafii wypraszając Bożą opiekę dla całej parafii, w podziękowaniu za błogosławieństwa eucharystyczne w czasie epidemii od parafian z:
  Ul. Przybyłów – 03.02.2021 o godz. 18.00
  Ul. 11 Listopada 2 – 15.01.2021 o godz. 7.00
  Ul. 11 Listopada 4 – 16.01.2021 o godz. 7.00
  Ul. 11 Listopada 10 – 07.01.2021 o godz. 7.00
  Ul. Działkowców 2 /VI klatka/ – 26.01.2021 o godz. 18.00
  Ul. Pańska – 07.02.2021 o godz. 16.00
  Ul. Wrzawska – 28.02.2021 o godz. 12.00
  Pączek Gorzycki – 14.02.2021 o godz. 16.00
  Motycze Poduchowne – 14.02.2021 o godz. 18:00
  Jednocześnie dziękujemy za przekazane ofiary na rzecz remontu domu parafialnego.
 10. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii zarówno te składane na tacę jak i przesyłane na konto. Za tydzień w III niedzielę czerwca ofiary składane w kopertach będą w całości przeznaczone na remont domu parafialnego.
 11. W minionym tygodniu w ramach modernizacji domu parafialnego rozpoczęto prace izolacyjne fundamentów. Zgodnie z ustaleniami Rady Parafialnej jedna ze ścian w domu parafialnym będzie przeznaczona dla upamiętnienia indywidualnych darczyńców. Wzorem Lichenia lub Krakowa na tabliczkach zostaną umieszczone nazwiska wspierających remont, zachowując nadal comiesięczne ofiary składane w kopertach. Nadanie imienia ks. Władysława Drewniaka i wsparcie dzieła remontu, będzie znakiem dla pokoleń wdzięczności ks. Władysławowi za trud włożony w życie parafii. Darczyńca, który wesprze remont kwotą powyżej 2 tyś. zł lub 5 tyś. zł. zostanie uwieczniony na jednej z dwóch rodzajów indywidualnych granitowych tabliczek: mniejszych lub większych. Ofiarodawcy powyżej 1 tyś. zł. zostaną umieszczeni na wspólnej tablicy pamiątkowej. Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim, którzy już nie mieszkają na terenie parafii a są sercem z nami związani, także tym żyjącym poza granicami Polski. Niech Bóg błogosławi wszystkim dobrodziejom.
 12. Bardzo dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: 10 osób. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 prosimy, aby dyżur sprzątania podjęli parafianie z Pączka Gorzyckiego.
 13. Po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykona Panis Angelicum Cesara Francka.
 14. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.
 15. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Janina Grzywacz z ul. Odlewników i śp. Tadeusz Czerwonka z ul. Przybyłów oraz śp. Czesława Stelmach z ul. Mickiewicza, której pogrzeb odbędzie się jutro u OO. Kapucynów w Stalowej Woli. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 czerwca 2020 r.
Przewiń do góry