OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 17 maja 2020 r.

 1. Zgodnie z rozporządzeniem rządowym w naszym kościele w Mszy św. i nabożeństwach może jednocześnie uczestniczyć max. 120 osób /1 os. na 10 m²/. Prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych m.in. odległości między osobami, noszenie maseczek.  Osoby korzystające z dyspensy od uczestnictwa w Mszach św. niedzielnych w kościele, prosimy, aby uczestniczyły w Mszy św. transmitowanej
  w internecie z naszej parafii lub w radio i telewizji.
  Prosimy o modlitwę w domach z należytą powagą i pobożnością. Stwórzmy w naszych rodzinach Kościół Domowy.
 2. Dzisiaj i jutro obchodzimy uroczystości 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. Zapraszamy na wspólną modlitwę. Jutro Szkoła Podstawowa nr 2 obchodzi Dzień Patrona. Z tej okazji zapraszamy na dodatkowa Mszę św. o godz. 9.00, po której nastąpi złożenie kwiatów przed pomnikiem papieża. Dalsza część uroczystości szkolnej dostępna będzie w internecie na stronie szkoły.
 3. W piątek przypada dzień św. Rity z Cascii – patronki od spraw beznadziejnych. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 – przynieście ze sobą róże, które zostaną pobłogosławione przyzywając wstawiennictwa św. Rity.
 4. W piątek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 5. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.
 6. Zapraszamy do modlitwy różańcowej transmitowanej z naszego kościoła codziennie o godz. 20.30.
 7. Bardzo dziękujemy wszystkim chętnym za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu: 6 osób. Zwracamy się z prośbą o dalszą pomoc przy sprzątaniu kościoła w sobotę o godz. 8.00.
 8. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii. Ofiary na tacę można złożyć do koszyków w kościele. Wpłaty dokonywane na konto z tytułem „Darowizna na celu kultu religijnego” można odliczyć w rocznym rozliczeniu podatkowym. Numery kont parafii znajdują się na stronie internetowej.
 9. Dzisiaj w III niedzielę miesiąca ofiary składane w kopertach przeznaczone są na tzw. wkład własny projektu remontu i modernizacji domu parafialnego. W minionym tygodniu został wybrany wykonawca robót. Obecnie finalizujemy konieczną dokumentację.
 10. Jednocześnie  miło nam poinformować o 3 darczyńcach, którzy zasponsorowali prace stolarskie
  i tapicerskie ławek ustawionych w prezbiterium. W minionym tygodniu zamontowano nagłośnienie zewnętrzne kościoła, również ufundowane przez 2 sponsorów. Wszystkim dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
 11. Po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykona: Laudate Dominum. Zachęcamy do wysłuchania.
 12. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.
 13. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Eugeniusz Baryła z ul. 11 Listopada 2 oraz śp. Stanisław Bijak z ul. Szkolnej, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 17 maja 2020 r.
Przewiń do góry