OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA 10 maja 2020 r.

 1. Zgodnie z rozporządzeniem rządowym w naszym kościele w Mszy św. i nabożeństwach może jednocześnie uczestniczyć max. 80 osób /1 os. na 15 m²/. Prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych m.in. odległości między osobami, noszenie maseczek. Osoby korzystające z dyspensy od uczestnictwa w Mszach św. niedzielnych w kościele, prosimy, aby uczestniczyły w Mszy św. transmitowanej w internecie z naszej parafii lub w radio i telewizji. Prosimy o modlitwę w domach z należytą powagą i pobożnością. Stwórzmy w naszych rodzinach Kościół Domowy.
 2. Na dzisiaj była zaplanowana Uroczystość I Komunii św. Z racji epidemii jest przeniesiona na ostatnią niedzielę września. Polecajmy w modlitwie dzieci oraz ich rodziny w tym czasie bezpośredniego przygotowania do uroczystości.
 3. Nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.
 4. Zapraszamy do modlitwy różańcowej transmitowanej z naszego kościoła codziennie o godz. 20.30.
 5. W środę 13 maja przypada Święto Matki Bożej Fatimskiej. W czasie nabożeństwa majowego omówimy wspólnie różaniec. Nie będzie już różańca o 20.30.
 6. W czwartek 14 maja w dzień św. Macieja odpowiadając na prośbę papieża Franciszka w czasie nabożeństwa majowego odmówimy wspólnie różaniec. Nie będzie już różańca o 20.30.
 7. W sobotę 16 maja przypada uroczystość odpustowa ku czci św. Andrzeja Boboli. Msze św.
  o godz. 7.00; 11.00 – suma odpustowa; 16.00; 18.00. Zapraszamy do udziału w Mszach św. Codziennie przez 9 dni odmawiamy Nowennę przygotowującą parafię do dnia odpustu.
 8. Za tydzień niedziela papieska, będziemy świętować 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II.
 9. Bardzo dziękujemy wszystkim chętnym za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu: 6 osób. Zwracamy się z prośbą o dalszą pomoc przy sprzątaniu kościoła wyjątkowo w piątek o godz. 8.00.
 10. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii. Ofiary na tacę można złożyć do koszyków w kościele. Wpłaty dokonywane na konto z tytułem „Darowizna na celu kultu religijnego” można odliczyć w rocznym rozliczeniu podatkowym. Numery kont parafii znajdują się na stronie internetowej.
 11. W przyszłą III niedzielę maja ofiary składane w kopertach przeznaczone są na tzw. wkład własny projektu remontu i modernizacji domu parafialnego. Jednocześnie podejmujemy kolejne zadania w kościele. Obecnie trwają prace stolarskie i tapicerskie ławek do prezbiterium, które zastąpią tymczasowe drewniane krzesła. Osoby, które chciałyby zasponsorować należności dla stolarza lub tapicera prosimy o indywidualny kontakt. Wszystkim dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
 12.  Po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykona Largo Jerzego Fryderyka Haendla.
 13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli i Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.
 14. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Aneta Wójcik z ul. Metalowców 4. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA 10 maja 2020 r.
Przewiń do góry