OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 3 maja 2020 r.

1. Zgodnie z rozporządzeniem rządowym w naszym kościele w Mszy św. i nabożeństwach może jednocześnie uczestniczyć max. 80 osób /1 os. na 15 m²/. Prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych m.in. odległości między osobami, noszenie maseczek. Osoby korzystające z dyspensy od uczestnictwa w Mszach św. niedzielnych w kościele, prosimy, aby uczestniczyły w Mszy św. transmitowanej w internecie z naszej parafii lub w radio i telewizji. Prosimy o modlitwę w domach z należytą powagą i pobożnością. Stwórzmy w naszych rodzinach Kościół Domowy.
  2. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
    4 maja /poniedziałek/ – wsp. św. Floriana, męczennika
    6 maja /środa/ – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
    8 maja /piątek/ – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  3. Nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Dzisiaj wyjątkowo będzie połączone ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 17.00.
  4. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek maja.
  5. Adoracja eucharystyczna oraz spowiedź od godz. 15.00. Nabożeństwo majowe będzie wyjątkowo przed Mszą św. na zakończenie adoracji ok. 17.40.
  6.  Zapraszamy do modlitwy różańcowej transmitowanej z naszego kościoła codziennie o godz. 20.30.
  7. Bardzo dziękujemy wszystkim chętnym za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu: 6 osób. Zwracamy się z prośbą o dalszą pomoc przy sprzątaniu kościoła w sobotę o godz. 8.00.
  8. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii, w obecnej sytuacji głównie przesyłane na rachunki bankowe z dopiskiem: Darowizna na cele kultu religijnego. Numery kont znajdują się na stronie internetowej parafii. W ostatnim czasie wszystkie ofiary przeznaczamy na tzw. wkład własny opracowania dokumentacji projektowej remontu i modernizacji domu parafialnego. Miło nam poinformować, że znaleźli się dwaj sponsorzy i ufundowali zewnętrzne nagłośnienie kościoła. Bardzo dziękujemy. Zadanie planujemy zrealizować w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Wszystkim dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
  9. Po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykona Bogurodzico Dziewico do tekstu Juliusza Słowackiego.
  10. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli i Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.
  11. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Kazimiera Ciba z ul. Sienkiewicza, której pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 3 maja 2020 r.