OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 kwietnia 2020 r.

1. Zgodnie z rozporządzeniem rządowym w naszym kościele we Mszy św. i nabożeństwach może jednocześnie uczestniczyć max. 80 osób /1 osoba na 15 m²/. Wszystkich uczestników liturgii prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych m.in. zachowanie odległości między osobami, noszenie maseczek. Bardzo prosimy o uszanowanie tych decyzji i dziękujemy za ich przestrzeganie. Wszystkie osoby korzystające nadal z dyspensy od uczestnictwa w Mszach św. niedzielnych w kościele, prosimy, aby uczestniczyły we Mszy św. transmitowanej w Internecie z naszej parafii lub w radio i telewizji. Prosimy o modlitwę w domach z należytą powagą i pobożnością. Stwórzmy w naszych rodzinach Kościół Domowy.
  2. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
    29 kwietnia /środa/ – Święto św. Katarzyny ze Sieny, Patronki Europy
    1 maja /piątek/ – wsp. św. Józefa Robotnika – odpust w Kotowej Woli
    2 maja /sobota/ – liturgiczne obchody Uroczystości NMP Królowej Polski /Msze św. o godz. 7.00
    i 18.00/ oraz św. Zygmunta – odpust w Pniowie. W niedzielę za tydzień odpust we Wrzawach.
    Z racji epidemii nie planuje się uroczystych obchodów religijno-patriotycznych z okazji dnia  3 maja.
  3. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.
  4. W najbliższym tygodniu przypada I piątek, sobota i niedziela maja.
    Odwiedziny chorych w I piątek nadal są odwołane.
    Adoracja eucharystyczna oraz spowiedź w I piątek od godz. 15.00.
    I sobota – różaniec fatimski po Mszy św. wieczornej /bez procesji/ – nie będzie już różańca o 20.30.
    Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę o godz. 17.00 będzie połączona z nabożeństwem majowym.
  5.  Zapraszamy do duchowej łączności w modlitwie różańcowej transmitowanej z naszego kościoła
    /na razie jeszcze bez udziału wiernych/ codziennie o godz. 20.30.
  6. Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się w dzieło parafialnego czytania Ewangelii św. Mateusza. W ciągu tygodnia na kanale youtube naszej parafii, zostaną umieszczone wszystkie nagrane rozdziały. Udział w projekcie wzięło 130 osób. Szczególne podziękowania składamy na ręce Beaty Kocur i Mateusza Michajłyszyna. Bóg zapłać.
  7. Bardzo dziękujemy wszystkim chętnym za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu: 8 osób. Zwracamy się z prośbą o dalszą pomoc przy sprzątaniu kościoła w sobotę o godz. 8.00.
  8. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w parafii, w obecnej sytuacji głównie przesyłane na rachunki bankowe. Numery kont znajdują się na stronie internetowej parafii. W ostatnim czasie wszystkie ofiary przeznaczone są na tzw. wkład własny opracowania dokumentacji projektowej remontu i modernizacji domu parafialnego. W planach jest również wykonanie przez firmę Rduch nagłośnienia zewnętrznego wokół kościoła. Jego wykonanie uzależnione jest od znalezienia sponsora. Osoby zainteresowane zasponsorowaniem nagłośnienia prosimy o indywidualny kontakt, wówczas przedstawimy przesłany kosztorys. Wszystkim dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
  9. Po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykona niemiecki średniowieczny hymn wielkanocny: Chrystus zmartwychwstał.
  10. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Niedzieli i Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.
  11. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Robert Malec z ul. Słonecznej 3. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 kwietnia 2020 r.