OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA 16 lutego 2020 r.

22 lutego /sobota/ – Święto Katedry św. Piotra Apostoła.
  2. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
  4. W najbliższą środę /19 lutego/ będzie miała miejsce Nowenna Pompejańska w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Rozpoczęcie o godz. 15.45 w kaplicy maryjnej. Modlitwę prowadzi wspólnota Legionu Maryi. Zapraszamy.
  5.  Spotkanie rodziców dzieci I komunijnych dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.
  6. Spotkanie dla klas 7 i 8 przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w najbliższą sobotę
    /22 lutego/ o godz. 16.00 w domu parafialnym /młodzież proszona jest o przyniesienie obuwia zmiennego/.
  7. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie: Legion Maryi – poniedziałek 16.30; grupa biblijna we wtorek po Mszy św. wieczornej; grupa teatralna i chór w środę po Nowennie, oazy dziecięcej i młodzieżowej, ministrantów i lektorów.
  8. W czasie kolędy zaproponowano utworzenie grupy scholii osób dorosłych. W związku z powyższym zapraszamy osoby, które śpiewały kiedyś w scholii, starszą młodzież a także wszystkich chętnych na spotkanie organizacyjne jutro /poniedziałek/ po adoracji eucharystycznej.
  9. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w lutym do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego dzisiaj o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić w zakrystii.
  10. Za tydzień w niedzielę razem z młodzieżą i dziećmi z naszych wspólnot chcemy zorganizować tzw. „Tłustą niedzielę” na wzór Tłustego Czwartku. Młodzież będzie rozprowadzała pyszne pączki,
    z których sprzedaży zebrane środki pozwolą na dofinansowanie działalności i wyjazdów dzieci
    i młodzieży. Za wszelką hojność i życzliwość już teraz bardzo dziękujemy.
  11. Popiół na Środę Popielcową przygotowany jest z zeszłorocznych palm z Niedzieli Palmowej. Osoby, które chcą przekazać na ten cel zeszłoroczne palmy mogą je przynieść do zakrystii tylko w ciągu najbliższego tygodnia. Bardzo dziękujemy.
  12.  Zapraszamy na film pt. „MOJA MIŁOŚĆ” – budująca opowieść na podstawie historii młodych ludzi w jednej ze szkół w Stanach Zjednoczonych – w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę za tydzień /23 lutego/ o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii. Do biletu dołączony jest karnet Studia Fryzjerstwa ze Stalowej Woli, jednego ze sponsorów ŚDM, uprawniający do jednorazowej 10% zniżki na usługi w tymże salonie.
  13.  Trwają zapisy na parafialne nocne czuwanie na Jasnej Górze z 27/28 lutego /czwartek-piątek/. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w 3 autokarze. Wyjazd o godz. 15.30, powrót ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. wpłacamy przy zapisie. Zapisy w zakrystii. Prosimy o uzupełnienie danych: tel., nr pesel.
  14. Osoby zainteresowane wyjazdem na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego /7 czerwca/
    do Warszawy, prosimy w terminie do końca lutego o kontakt w zakrystii. Obecnie zbieramy wstępnie informacje o licznie zainteresowanych. Szczegółowe wiadomości i koszt wyjazdu podamy w kwietniu.
  15. Rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym. Kurs obejmuje 5 spotkań w kolejne piątki o godz. 19.00. Zapraszamy.
  16.  Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji. Zakończony etap przygotowujący podłoże pod chodnik wokół kościoła oraz ułożono nowy chodnik z kościoła do domu parafialnego. Zostały również zakończone prace związane z monitoringiem, którym objęto kościół, dom parafialny oraz teren przykościelny i przy domu parafialnym. Regulamin monitoringu dostępny jest w kancelarii parafialnej. Jednocześnie od dzisiaj istnieje możliwość oglądania ciągłej transmisji Mszy św. z naszego kościoła. Informujemy, że w trakcie transmisji może zostać uchwycony wizerunek osób obecnych. Link do transmisji on-line dostępny jest na stronie internetowej oraz profilu fb parafii. Dzisiaj w III niedzielę lutego ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na ostatnie należności za izolację kościoła. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg błogosławi.
  17.  Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /15 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /22 i 24 lutego/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie
    z ul. Działkowców 4/1-35.
  18. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykonuje utwór: Canon D-dur Johanna Pachelbela kompozytora niemieckiego z okresu baroku.
  19.  Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
    i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
  20.  W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Franciszek Bartoszek z Motycza Poduchownego oraz
    śp. Ewa Kuchta z ul. Zakole 2. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA 16 lutego 2020 r.