OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA ZWYKŁA 9 lutego 2020 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  10 lutego /poniedziałek/ – wsp. św. Scholastyki, dziewicy
  11 lutego /wtorek/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny z Lourdes
  14 lutego /piątek/ – święto św. Cyryla, Mnicha i Metodego, Biskupa, Patronów Europy oraz św. Walentego, biskupa i męczennika
  15 lutego /sobota/ – wsp. bł. Michała Sopoćki, prezbitera – spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej.
 2. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 3. We wtorek /11 lutego/ we wsp. Matki Bożej z Lourdes obchodzimy XXVIII Światowy Dzień Chorego Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich chorych, osoby w podeszłym wieku oraz udających się w najbliższym czasie na operację. Na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 będzie dla tych osób udzielany sakrament namaszczenia chorych. Zwracamy się z prośbą do najbliższych o pomoc
  w przywiezieniu chorych do kościoła. Do szczególnej modlitwy za chorych zapraszam grupy
  i stowarzyszenia Maryjne m.in. Legion Maryi oraz wszystkich, którzy przyjęli Szkaplerz Karmelitański
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 5. W piątek /14 lutego/ przypada dzień św. Walentego, patrona zakochanych. Zapraszamy małżonków, narzeczonych oraz wszystkich zakochanych do wspólnej modlitwy wzajemnie za siebie. 
 6. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie: Legion Maryi – poniedziałek 16.30; grupa biblijna we wtorek po Mszy św. wieczornej; grupa teatralna i chór w środę po Nowennie, oazy dziecięcej i młodzieżowej, ministrantów i lektorów.
 7. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w lutym do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę za tydzień /16 lutego/ o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić
  w zakrystii.
 8. Zapraszamy na film pt. „MOJA MIŁOŚĆ” – budująca opowieść na podstawie historii młodych ludzi w jednej ze szkół w Stanach Zjednoczonych – w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę 23 lutego o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii. Do biletu dołączony jest karnet Studia Fryzjerstwa ze Stalowej Woli, jednego ze sponsorów ŚDM, uprawniający do jednorazowej 10% zniżki na usługi w tymże salonie.
 9. Trwają zapisy na parafialne nocne czuwanie na Jasnej Górze z 27/28 lutego /czwartek-piątek/. Wyjazd o godz. 15.30, powrót ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. wpłacamy przy zapisie. Zapisy w zakrystii. Prosimy o uzupełnienie danych: tel., nr pesel.
 10. Osoby zainteresowane wyjazdem na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego /7 czerwca/
  do Warszawy, prosimy w terminie do końca lutego o kontakt w zakrystii.. Obecnie zbieramy wstępnie informacje o licznie zainteresowanych. Szczegółowe wiadomości i koszt wyjazdu podamy w kwietniu.
 11. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji, także te przekazane z racji wizyty duszpasterskiej. Postępują prace związane z dokończeniem chodnika wokół kościoła. Za tydzień w III niedzielę lutego ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na ostatnie należności za izolację kościoła. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg błogosławi.
 12. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Pomocy Chorym Kapłanom naszej diecezji.
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /12 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /15 i 17 lutego/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Działkowców 2/31-65.
 14. Podziękowanie składamy wszystkim, którzy pomogli przy uprzątnięciu dekoracji świątecznej – szczególnie dużej grupie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzycach. Bóg zapłać.
 15. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykonuje utwór: Serenada – z epoki romantyzmu, Franciszka Schuberta z Niemiec.
 16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA ZWYKŁA 9 lutego 2020 r.
Przewiń do góry