OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO 2 lutego 2020 r.

 1. Dzisiaj przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromniczej. Poświęcenie świec na każdej Mszy św. Uroczysta procesja wewnątrz kościoła z poświęconymi świecami na Mszy św. o godz. 12.00. W modlitwie szczególnie polecamy osoby w życiu zakonnych pamiętając o wszystkich rodakach: siostrach, księżach, ojcach i braciach zakonnych.
 2.  Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.
 3.  W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
 4. 3 lutego /poniedziałek/ – wsp. św. Błażeja, biskupa i męczennika – na Mszach św. dokonamy poświęcenia świec oraz jabłek i udzielimy specjalnego błogosławieństwa Błażejowego /prosimy
  o przyniesienie ze sobą jabłek
  /5 lutego /środa/ – wsp. św. Agaty, dziewicy i męczennicy – na Mszach św. dokonamy poświęcenia chleba i soli /prosimy o przyniesienie ze sobą chleba i soli/
  6 lutego /czwartek/ – wsp. św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy oraz św. Doroty.
  Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek lutego.
 7. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.
 8. Adoracja eucharystyczna w I czwartek i I piątek od godz. 17.00.
 9. Spowiedź w I czwartek i I piątek rano od godz. 6.30 oraz popołudniu od godz. 15.00.
 10. Kancelaria parafialna w I piątek będzie nieczynna.
 11. Decyzją biskupa sandomierskiego ks. Przemysław Pałacha od dnia 1 lutego br. został przeniesiony do parafii Modliborzyce k. Janowa Lubelskiego. Msza św. dziękczynna za prawie 4-letnią posługę księdza odbędzie się w niedzielę za tydzień o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
 12.  W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie: Legion Maryi – poniedziałek 16.30; grupa biblijna we wtorek po Mszy św. wieczornej; grupa teatralna w środę po Mszy św. wieczornej; oazy, ministrantów i lektorów.
 13. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w lutym do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę 16 lutego o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić w zakrystii.
 14. Zapraszamy na film pt. „MOJA MIŁOŚĆ” w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę
  23 lutego o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii. Do biletu dołączony jest karnet Studia Fryzjerstwa ze Stalowej Woli, jednego ze sponsorów ŚDM, uprawniający do jednorazowej 10% zniżki na usługi w tymże salonie.
 15.  Trwają zapisy na parafialne nocne czuwanie na Jasnej Górze z 27/28 lutego /czwartek-piątek/. Wyjazd o godz. 15.30, powrót ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. wpłacamy przy zapisie. Zapisy w zakrystii.
 16.  Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji, także te przekazane z racji wizyty duszpasterskiej. Trwają prace przygotowawcze związane z dokończeniem chodnika wokół kościoła. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg błogosławi.
 17.  Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Pomocy Chorym Kapłanom naszej diecezji.
 18. Policja zwraca się z apelem o wielką czujność w związku z licznymi próbami wyłudzeń pieniędzy metodą na „wnuczka”, „policjanta”, „pracownika administracji”, „prokuratora”. Wszelkie próby wyłudzeń zgłaszajmy natychmiast policji.
 19. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /5 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /8 i 10 lutego/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie
  z ul. Działkowców 2/1-30.
 20. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św. pan organista wykonuje utwór: Adeste Fideles – średniowieczny łaciński hymn bożonarodzeniowy – melodia kompozytora angielskiego z XVIII w. Johna Readinga.
 21. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
  i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO 2 lutego 2020 r.
Przewiń do góry