OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZWYKŁA 26 stycznia 2020 r.

 1. Dzisiaj przypada doroczny odpust św. Franciszka Salezego. Główna Suma Odpustowa o godz. 12.00. Kazania odpustowe przez całą niedzielę głosi ks. Dariusz Bęc z Sandomierza.
 2. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  28 stycznia /wtorek/ – wsp. św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
  31 stycznia /piątek/ – wsp. św. Jana Bosko, prezbitera.
  W najbliższym tygodniu przypada I sobota lutego.
  Za tydzień z racji I niedzieli lutego zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00.
 3. W niedzielę za tydzień – Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej gromnicznej) – poświęcenie świec na każdej Mszy św.; uroczysta procesja z poświęconymi świecami na Mszy św. o godz. 12.00.
 4. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie: Legion Maryi – poniedziałek 16.30; grupa biblijna we wtorek po Mszy św. wieczornej; dorosłych lektorów w środę po Mszy św. wieczornej; oazy, ministrantów i lektorów.
 7. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w lutym do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę 16 lutego o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić w zakrystii.
 8. Trwają zapisy na parafialne nocne czuwanie na Jasnej Górze z 27/28 lutego /czwartek-piątek/. Wyjazd o godz. 15.30, powrót ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. wpłacamy przy zapisie. Zapisy w zakrystii.
 9. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji, także te przekazane z racji wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /4 osoby/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /1 i 3 lutego/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie
  z ul. Por. Sarny 1/31-60.
 11. Policja zwraca się z apelem o wielką czujność w związku z licznymi próbami wyłudzeń pieniędzy metodą na wnuczka lub policjanta. Wszelkie próby wyłudzeń zgłaszajmy natychmiast policji.
 12. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św., pan organista Przemek wykonuje utwór: Marsz – Książe Danii Jeremiasza Clarka – duńskiego kompozytora.
 1. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
  i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 1. Wychodząc z kościoła zachęcamy do wylosowania karteczki z cytatem z Pisma Świętego. Jest to inicjatywa duszpasterska grupy biblijnej z okazji Niedzieli Słowa Bożego.
 1. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Helena Korona z ul. Działkowców 2, której pogrzeb odbył się w Obrazowie oraz śp. Julian Pacana z Pl. Mieszczańskiego 6, którego pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZWYKŁA 26 stycznia 2020 r.
Przewiń do góry