Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela zwykła – 19 stycznia 2020 r.

1.W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
21 stycznia /wtorek/ – wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
24 stycznia /piątek/ – wsp. św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
25 stycznia /sobota/ – Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła.
 
2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność w Kościele,  w czasie którego Katedrze w Sandomierzu odbędzie się koncert Kameralnego Chóru Męskiego kościoła prawosławnego z Warszawy w piątek /24 stycznia/ o godz. 18.15. Zapraszamy.
 
3. Adoracja eucharystyczna połączona z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.
 
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. W piątek przypada doroczny odpust św. Franciszka Salezego, którego uroczyste obchody zostają przeniesione na niedzielę za tydzień 26 stycznia. Główna Suma Odpustowa o godz. 12.00. Kazania odpustowe przez całą niedzielę wygłosi ks. Dariusz Bęc z Sandomierza.
 
6. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Bardzo dziękujemy za przyjęcie księży w domach i mieszkaniach na wspólną modlitwę oraz rodzinne spotkania. Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie prosimy o kontakt w celu ustalenia terminu odwiedzin.

7. Zapraszamy małżonków, którzy zawarci małżeństwo w styczniu do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego dzisiaj o godz. 12.00. Udział w uroczystości można zgłosić w zakrystii.
 
8. Zapraszamy do udziału w parafialnym nocnym czuwaniu u Matki Bożej na Jasnej Górze z 27/28 lutego /czwartek-piątek/. Wyjazd o godz. 15.30, powrót ok. godz. 8.00. Koszt 50 zł. wpłacamy przy zapisie. Zapisy w zakrystii już na trzeci autokar.

9. Dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji. Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca ofiary składane w kopertach zostaną przeznaczone na rozpoczęte prace związane z monitoringiem domu parafialnego, placu kościelnego i kościoła. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /9 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /25 i 27 stycznia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie ul. Por. Sarny 1/1-30.
 
11. Rozpoczęliśmy odprawianie Mszy św. zamówionych za śp. ks. Władysława Drewniaka. Terminach intencji na 2020 rok znajduje się na stronie internetowej parafii w zakładce intencje mszalne.
 
12. Ogłoszenia w wydrukowanej formie są na stolikach w kościele a w wersji elektronicznej na stronie internetowej parafii.
 
13. Dzisiaj po pieśni na zakończenie Mszy św., pan organista Przemek wykonuje utwór: Preludium G-dur Jana Sebastiana Bacha.

14. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela zwykła – 19 stycznia 2020 r.
Przewiń do góry