OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 22 grudnia 2019 r.


1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
26 grudnia /czwartek/ – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika.
27 grudnia / piątek/ – Święto św. Jana Ewangelisty – po Mszach św. obrzęd poświęcenia wina.
28 grudnia /sobota/ – Święto św. Młodzianków, męczenników.
29 grudnia /niedziela/ – Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

2. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty o godz. 6.00 i śniadanie adwentowe. We wtorek /24 grudnia/ w Wigilię Bożego Narodzenia Msza św. będzie sprawowana tylko o godz. 6.00. W tym dniu zachęcamy do zachowania postu oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz abstynencji od alkoholu. Wieczerza wigilijna niech będzie poprzedzona odczytaniem fragmentu Pisma św. o Narodzeniu Jezusa Chrystusa, śpiewem kolęd, modlitwą oraz serdecznymi życzeniami. O godz. 24.00 zapraszamy na PASTERKĘ. Od godz. 23.15 młodzież będzie śpiewać kolędy przygotowując nas do Mszy św. 
W dniach 25 i 26  grudnia – porządek Mszy św. niedzielny. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

3. Chorych z Komunią św. świąteczną odwiedzimy w poniedziałek /23 grudnia/ od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych oprócz tych, których odwiedzamy systematycznie. 

4. Wizytę duszpasterską /kolędę/ rozpoczniemy bezpośrednio po świętach w piątek. Jest to czas udzielenia Bożego błogosławieństwa w domach i mieszkaniach naszych parafian. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny. W czasie kolędy księża nie przyjmują ofiar w domach – można je składać w kościele na tacę w kopercie; będą przeznaczone na uregulowanie należności za izolację kościoła. Początek wizyty duszpasterskiej od godz. 9.00.
27 grudnia 2019 – piątek – Pączek Gorzycki, Górka Plebańska, ul. Wrzawska, Podwale, Szwedzka, Zagłoby
28 grudnia 2018 – sobota – Motycze Poduchowne, Zalesie Gorzyckie.
30 grudnia 2018 – poniedziałek – ul. Przybyłów i ulice w dzielnicy Przybyłowa.

5. W najbliższych tygodniach z racji wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna będzie czynna tylko bezpośrednio po Mszach św.
 
6. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli w dzieła realizowane w adwencie: Choinka Pełna Dobroci, Zbiórka Żywności, Śniadania Adwentowe, Przekazanie Światełka Betlejemskiego. Jednocześnie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu kościoła do świąt, za przekazane ozdoby choinkowe – rękodzieła, choinki, pomoc przy ich dekoracji. Szczególne podziękowanie składam na ręce pana Augustyna Piwowara za pomoc w zbudowaniu szopki bożonarodzeniowej. Dziękujemy zarówno osobom indywidualnym, rodzinom oraz gminie. Wyrażamy podziękowanie za liczne zaproszenia z okazji spotkań opłatkowych w wielu wspólnotach i instytucjach.

7. Pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny oraz świecie Caritas można otrzymać w zakrystii.

8. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Włoch w dn. 26.06-04.07.2020 r. Szczegółowy program i informacje są na tablicy ogłoszeń oraz wydrukowanych kartach. Zapisy w zakrystii.
 
9. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Tydzień temu na rzecz kostki przekazano 10760 zł. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
 
10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /18+2 osoby/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /28 i 30 grudnia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 11 Listopada 8/21-50.

11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich /wydania świąteczne/, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
12. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Grzegorz Kochowski z ul. Edukacji Narodowej 2, którego pogrzeb odbył się w Trześni. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 22 grudnia 2019 r.
Przewiń do góry