OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 24 listopada 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
30 listopada /sobota/ – Święto św. Andrzeja, Apostoła.

2. Zapraszamy na ostatni tydzień modlitwy różańcowej za zmarłych dzisiaj o godz. 17.00 i w dni powszednie o godz. 17.30.

3. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. Za tydzień Adwentem rozpoczniemy nowy rok kościelny. Na Mszach św. dokonamy poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Zwracamy się prośbą do przedstawicieli z poszczególnych ulic i bloków, aby pomogli rozprowadzić opłatki w parafii. Od przyszłej niedzieli będzie można także nabywać świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom /mała 5 zł.; duża 20 zł./.

6. Od przyszłej niedzieli w kościele pojawi Choinka Pełna Dobroci. Zawieszone będą na niej serduszka. Każde serce to jedno dziecko, będące z domu z trudniejszą sytuacją życiową rodziny a które bardzo chciałoby otrzymać prezent pod choinkę na święta. Zachęcamy rodziny, osoby indywidualnie do przygotowania anonimowo takiego daru dla naszych najmniejszych. Przygotowane prezenty, przyniesione do parafii zostaną przed świętami przekazane dzieciom. W imieniu dzieci już bardzo dziękujemy.

7. W Adwencie w dni powszednie zapraszamy na Msze św. – Roraty o godz. 6.00. Po Roratach chcemy zorganizować w domu parafialnym codziennie śniadanie adwentowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych.
W menu przewidujemy: mleko, mlekołaki, kakao, herbata, kawa, drożdżówki. W związku z powyższym potrzebujemy pomocy osób dorosłych /na każdy dzień 4-5 osób/. Będziemy wdzięczni o zgłoszenie w zakrystii chętnych do pomocy. Bardzo dziękujemy.

8. Za dwa tygodnie w II Niedzielę Adwentu /niedziela-wtorek/ rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe, które wygłosi ks. Dariusz Bęc z Sandomierza. Zachęcamy już teraz do udziału.

9. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w grudniu zapraszamy do świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę 17 grudnia na Mszy św. o godz. 16.00. Udział w uroczystości prosimy zgłosić w zakrystii.

10. Zapraszamy na Europejskie Spotkanie Modlitewne Młodych TAIZE do Wrocławia w dniach 28 grudnia 1 stycznia. Zachęcamy do udziału. Szczegółowe informacje u ks. Damiana Szypuły.

11. Zapraszamy na film pt. „NIEPLANOWANE” w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli dzisiaj o godz. 14.15. Ostatnie bilety w cenie 10 zł. do nabycia w zakrystii..

12. Zapraszamy na spektakl teatralny wykonany przez naszą młodzież o bł. ks. Jerzym Popiełuszce z racji 35 rocz. męczeńskiej śmierci. Spektakl odbędzie się w niedzielę za tydzień o godz. 17.00 w domu parafialnym. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w niedzielę 8 grudnia o godz. 12.00.

13. W imieniu Biskupa Sandomierskiego i Prezydenta Stalowej Woli zapraszamy na Oratorium o Męczennikach Sandomierskich „Dojrzewanie Drzewa” w niedzielę za tydzień o godz. 18.00 w MDK w Stalowej Woli. Wstęp wolny.

14. Serdecznie zapraszamy na Noworoczną Galę Koncert Wiedeński w wykonaniu Orkiestry, Solistów i Tancerzy Narodowego Teatru, Opery i Baletu z Odessy 4 stycznia 2020 r. w Dworze Dwikozy. W cenie 100 zł. zawarto bilet wstępu oraz wspólny wyjazd autokarem. Wyjazd o godz. 18.00. Zapisy i bilety w zakrystii.

15. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Tydzień temu na dokończenie kostki wokół kościoła przekazano 11340 zł. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.

16. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /9 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /30 listopada i 2 grudnia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 11 Listopada 4/46-70.

17. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

18. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Bolesław Stroński z ul. 11 Listopada 10. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…