OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 listopada 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
11 listopada /poniedziałek/ – wsp. św. Marcina z Tours, biskupa
12 listopada /wtorek/ – wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika
13 listopada /środa/ – wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męczenników.

2. Różaniec za zmarłych połączony z modlitwą wypominkową w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 17.00. Karty wypominkowe są na stolikach. Zapisane prosimy składać w zakrystii.

3. Zapraszamy na Uroczystość 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
11 listopada 2019 r. /poniedziałek/ godz. 9.00 – Uroczysta Msza św., następnie krótki montaż słowno-muzyczny i przejście do grobu nieznanego żołnierza na cmentarzu parafialnym, gdzie nastąpi uroczyste złożenie wieńców przez delegacje samorządowe, szkoły oraz przedstawicieli instytucji.
Wieczorem o godz. 16.00 w kościele parafialnym odbędzie się koncert „Dokąd idziesz Polsko”. Zespół wokalny z Sokolnik wraz z Orkiestrą Dętą Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach pod batutą pana Krzysztofa Kapały zagra i zaśpiewa najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne.
Różaniec za zmarłych tego dnia, będzie połączony z adoracją eucharystyczną po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W naszym dekanacie trwają wizytacje wszystkich parafii przez księży biskupów. W naszej parafii wizytację przeprowadzi bp Krzysztof Nitkiewicz w najbliższy wtorek 12 listopada. W programie wizytacji jest m.in. udział bpa w katechezie i wizyta w jednej ze szkół, odwiedziny chorych, spotkanie
z rodzinami kapłanów i sióstr pochodzących z parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy parafian na godz. 17.00, kiedy nastąpi przedstawienie wszystkich wspólnot oraz Msza św. kończąca wizytację. Liczymy na Waszą obecność. Intencje mszalne zapisane na godz. 18.00 będą sprawowane na Mszy św. bezpośrednio po prezentacji grup. Wyjątkowo w tym dniu nie będzie różańca za zmarłych.

5. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w listopadzie zapraszamy do świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę za tydzień: Msza św. o godz. 16.00. Udział zgłaszamy w zakrystii.

6. Zapraszamy na film pt. „NIEPLANOWANE” w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę 24 listopada o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii.

7. Zapraszamy na koncert-widowisko w wykonaniu młodzieży działającej przy GOK w Gorzycach w niedzielę za tydzień o godz. 17.30 w GOKu. Szczegóły na plakacie.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę do bł. ks. Jerzego Popiełuszki – Warszawa Żoliborz,
św. Maksymiliana Kolbe – Niepokalanów oraz do Jeruzala (słynne Wilkowyje z „Rancza”)
  dnia 14 grudnia; wyjazd godz. 5.30. W cenie 80 zł. zawarto przejazd autokarem, opłaty lokalnych przewodników, ubezpieczenie. Zapisy i jednocześnie wpłaty w zakrystii.

9. Przypominamy, że wyjazd na pielgrzymkę do Wieliczki i Krakowa jest w najbliższą sobotę o godz. 6.00 z parkingu obok kościoła.

10. Planujemy wyjazd na Europejskie Spotkanie Modlitewne Młodych TAIZE do Wrocławia w dniach 28 grudnia 1 stycznia. Wiek uczestników: 17-35 lat. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym. Szczegółowe informacje u ks. Damiana Szypuły.

11. Dziękujemy za przekazane wspomnienia o ks. dziekanie Władysławie. Jeżeli ktoś jeszcze chce je przekazać to prosimy o niezwłoczne ich dostarczenie do kancelarii parafialnej.

12. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Jednocześnie bardzo dziękujemy parafianom, którzy uporządkowali teren wokół kościoła i domu parafialnego. Ofiary składane za tydzień w kopertach (III niedziela miesiąca) będą przeznaczone w całości na dokończenie kostki wokół kościoła. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.

13. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /7 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /16 i 18 listopada/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 11 Listopada 2/61-75 i ul. 11 Listopada 4/1-15.

14. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 listopada 2019 r.