OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 listopada 2019 r.pada 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
4 listopada /poniedziałek/ – wsp. św. Karola Boromeusza, biskupa
9 listopada /sobota/ – Święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 
2. W dniach od 1 do 8 listopada wierni w stanie łaski uświęcającej, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz oraz pomodlą się za zmarłych, przyjmą Komunię św. mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych cierpiących w czyśćcu. Zachęcamy do tej formy pomocy naszym zmarłym.
 
3. Różaniec za zmarłych połączony z modlitwą wypominkową w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 17.00. Karty wypominkowe są na stolikach. Zapisane prosimy składać w zakrystii.

4. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 
5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

6. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek listopada. Adoracja eucharystyczna od godz. 15.00
Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj w niedzielę o godz. 17.00.

7. Zapraszamy na spotkanie grup parafialnych po Mszy św. wieczornej:
grupa biblijna – wtorek; chór – środa; grupa teatralna – środa.

8. Legion Maryi zaprasza na Uroczystość XV-lecia powstania wspólnoty 9 listopada /sobota/. Szczegóły uroczystości na plakacie.

9. Spotkanie przygotowujących się do bierzmowania dla klas 7 oraz 6: 7a – poniedziałek, 7b – wtorek, 7SP1 – środa; wszystkie klasy 6 – czwartek. Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 16.00 w domu parafialnym.

10. Obchody Uroczystości 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Gorzycach:
8 listopada 2019 r. /piątek/ godz. 16.30 – Szkoła Podstawowa nr 1 – Akademia środowiskowa
„Dla Ciebie Polsko” połączona ze śpiewaniem pieśni patriotycznych.
9 listopada 2019 r. /sobota/ godz. 17.00 – Stowarzyszenie Historyczne „Lanca” i Grupa Rekonstrukcji Historycznych „Nieczuja” zaprasza do karczmy Jandura na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych .
11 listopada 2019 r. /poniedziałek/ godz. 9.00 – Uroczysta Msza św., następnie krótki montaż słowno-muzyczny i przejście do grobu nieznanego żołnierza na cmentarzu parafialnym, gdzie nastąpi uroczyste złożenie wieńców przez delegacje samorządowe, szkoły oraz przedstawicieli instytucji.
Wieczorem o godz. 16.00 w kościele parafialnym odbędzie się koncert „Dokąd idziesz Polsko”. Zespół wokalny z Sokolnik wraz z Orkiestrą Dętą Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach pod batutą Krzysztofa Kapały zagra i zaśpiewa najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne.
 
11. W najbliższym tygodniu rozpoczynają się w naszym dekanacie wizytacje wszystkich parafii przez księży biskupów. W naszej parafii wizytacje przeprowadzi bp Krzysztof Nitkiewicz we wtorek za tydzień 12 listopada. W programie wizytacji jest m.in. udział bpa w katechezie i wizyta w jednej
ze szkół, odwiedziny chorych, spotkanie z rodzinami kapłanów i sióstr pochodzących z parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy parafian na godz. 17.00, kiedy nastąpi przedstawienie wszystkich wspólnot oraz Msza św. kończąca wizytację. Liczymy na Waszą obecność.
 
12. Zapraszamy na film pt. „NIEPLANOWANE” w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę 24 listopada o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii. Projekcja filmu wspiera młodzież wyjeżdżającą na ŚDM.

13. Nasza parafią włącza się w akcję: środki opatrunkowe dla Afryki: nowe środki opatrunkowe składamy do kosza przy zakrystii do dnia 15 listopada. Bardzo dziękujemy.

14. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w listopadzie zapraszamy do świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę 17 listopada na Mszy św. o godz. 16.00. Swój udział można zgłosić w zakrystii.

15. Bardzo dziękujemy grupie 50-ciu mężczyzn za udział w Różańcu tylko dla Mężczyzn, pieszo
do Radomyśla n/Sanem. Piękny i błogosławiony czas. Bóg zapłać.

16. Dziękujemy za przekazane wspomnienia o ks. dziekanie Władysławie. Jeżeli ktoś jeszcze chce je przekazać to prosimy o niezwłoczne ich dostarczenie do kancelarii parafialnej. Bardzo dziękujemy.
 
17. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Na kostkę dwa tygodnie temu przekazano kwotę 10250 zł. W minionym tygodniu został zbudowany pomnik nad grobem ks. Władysława – dziękujemy za ofiary złożone na ten cel. Jednocześnie dziękujemy za przekazane kwiaty do kościoła na święta. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.
 
18. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz „Kościoła w potrzebie” chrześcijan prześladowanych.
 
19. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /2 osoby/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny wtorek /9 i 12 listopada/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 11 Listopada 2/31-60.

20. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

21. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Jerzy Biernat z ul. Metalowców, którego pogrzeb odbył w Zaleszanach, śp. Anna Czernikowska poch. z ul. Edukacji Narodowej, której pogrzeb odbył się w Pniowie oraz śp. Adam Woś z ul. 3 Maja. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…