OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 października 2019 r.

1. Zapraszamy na ostatnie w tym roku  październikowe nabożeństwa różańcowe dzisiaj o godz. 17.00 i w dni powszednie o godz. 17.15.

2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 
3. 1 listopada /piątek/ w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się procesja z pięcioma stacjami na nasze cmentarze.W tym dniu razem z nami będą modlić się klerycy Wyższego Seminarium Duchownego z Sandomierza, którym na cmentarzu będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na rzecz naszego Seminarium.   
 
4. 2 listopada /sobota/ we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00; 7.30; 8.00 i 17.00 po której odbędzie się procesja na nasze cmentarze.
 
5. W dniach od 1 do 8 listopada wierni w stanie łaski uświęcającej, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz oraz pomodlą się za zmarłych, przyjmą Komunię św. mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych cierpiących w czyśćcu. Zachęcamy do tej formy pomocy naszym zmarłym. Możliwość spowiedzi każdego dnia od godz. 6.40 oraz 17.15. 
 
6. Różaniec za zmarłych połączony z modlitwą wypominkową od dn. 3 listopada w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 17.00. Karty wypominkowe za zmarłych znajdują się na stolikach. Zapisane prosimy składać w zakrystii.

7. W najbliższym tygodniu przypada I piątek , sobota i niedziela listopada.
Chorych z Komunią świętą z racji Wszystkich Świętych odwiedzimy w czwartek 31 października od godz. 8.30.  Popołudniowej adoracji w I piątek już nie będzie. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień o godz. 17.00.

8. Zapraszamy na spotkanie grup parafialnych: grupa biblijna – wtorek po Mszy św. wieczornej;
chór – środa po Mszy św. wieczornej
grupa teatralna – środa po Mszy św. wieczornej
grupa modlitwy za kapłanów „Margaretka” oraz Apostolstwo Modlitwy za dusze czyśćcowe – czwartek po Mszy św. wieczornej. 

9. Legion Maryi zaprasza na Uroczystość XV-lecia powstania wspólnoty 9 listopada /sobota/. Szczegóły uroczystości na plakacie.

10. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w listopadzie zapraszamy do świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę 17 listopada na Mszy św. o godz. 16.00.

11. Bardzo dziękujemy małżonkom za udział we wczorajszej „Randce Małżeńskiej”. Bardzo miłe i budujące spotkanie. Zapraszamy już za rok.
 
12. Zapraszamy mężczyzn do udziału w wydarzeniu pt. Różaniec tylko dla mężczyzn. Wyruszamy dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 pieszo z różańcem w ręku do sanktuarium w Radomyślu n/Sanem. Bez śpiewów, rozmów, tylko wspólnie odmawiając tajemnice różańcowe. Pamiętajmy o elementach odblaskowych na ubraniu /kamizelki/, latarce /czołówka/, odpowiednim ciepłym ubraniu. Będzie zapewniony transport powrotny.

13. Dziękujemy młodzieży klas 8, prawie 50-ciu osobom, za udział w pieszej pielgrzymce do Radomysla n/Sanem oraz w dniu skupienia w ramach zajęć katechetycznych i przygotowania do bierzmowania. dziękujemy również rodzicom.
 
13. Uroczystość Inauguracji Uniwersytetu Trzeciego Wieku  odbędzie się we wtorek: Msza św. o godz. 12.00. Zapraszamy.
 
14. W ramach trwającego Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego włączamy się w akcje środki opatrunkowe dla Afryki: nowe środki opatrunkowe składamy do kosza przy zakrystii do dnia 15 listopada. Bardzo dziękujemy.

15. Zapraszamy na film pt. „NIEPLANOWANE” w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę 24 listopada o godz. 14.15. Cena biletu 10 zł. Bilety w zakrystii. Projekcja filmu wspiera młodzież wyjeżdżającą na ŚDM.

16. Trwają prace nad książką-wspomnieniem o ks. dziekanie Władysławie Drewniaku. Zapraszamy wszystkich do współpracy. Spisane wspomnienia wydarzenia, spotkania z ks. dziekanem prosimy przekazać do kancelarii parafialnej Bardzo dziękujemy.
 
17. Msza św. za pielgrzymów do Lwowa będzie sprawowana 11 czerwca o godz. 9.00.
 
18. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
 
19. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /11 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /2 i 4 listopada/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 11 Listopada 2/1-30.

20. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

21. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Joanna Malarczyk z ul. Edukacji Narodowej, śp. Jarosław Zimnicki z ul. Metalowców oraz śp. Stanisław Maciej z ul. 11 Listopada, którego pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…