OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 października 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
22 października /wtorek/ – Święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu
25 października /piątek/ – wsp. św. Jana Pawła II, papieża. 
 
2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Zapraszamy na wspólny różaniec w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 17.00.

4. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w październiku zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego dzisiaj na Mszy św. o godz. 16.00.

5. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza wszystkich małżonków na „Randkę Małżeńską” w najbliższą sobotę. W programie: Msza święta o godz. 18.00 połączona z indywidualnym błogosławieństw eucharystycznym małżonków, następnie spotkanie przy świecach i kawie z ciastkiem w domu parafialnym oraz ze słowem-świadectwem małżeńskim. Całość zakończona miłą niespodzianką. Udział bezpłatny. Prosimy o zgłoszenia udziału w zakrystii.
 
6. Zapraszamy mężczyzn do udziału w wydarzeniu pt. Różaniec tylko dla mężczyzn w niedzielę za tydzień. Po Mszy św. o godz. 16.00 wyruszamy pieszo z różańcem w ręku do sanktuarium w Radomyślu n/Sanem. Bez śpiewów, rozmów, tylko wspólnie odmawiając tajemnice różańcowe. Pamiętajmy o elementach odblaskowych na ubraniu /kamizelki/, latarce /czołówka/, odpowiednim ciepłym ubraniu. Będzie zapewniony transport powrotny. Panowie odpowiedzmy na wyzwanie modlitwą na nasze rodziny.

7. Zapraszamy na spotkanie grup parafialnych:
Legion Maryi – poniedziałek godz. 16.30;
grupa biblijna – wtorek po Mszy św. wieczornej;
chór – środa po Mszy św. wieczornej
tworząca się grupa teatralna w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 
8. W ramach trwającego Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego włączamy się w akcje środki opatrunkowe dla Afryki: nowe środki opatrunkowe składamy do kosza przy zakrystii do dnia 15 listopada. Bardzo dziękujemy.

9. Urząd Gminy Gorzyce ruszył z kampanią #DBAMYODZIEWCZYNY, akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem zachorowalności na raka piersi. Zachęcamy do pobrania ulotek oraz zaproszeń na badanie, które są na stolikach.
 
10. Trwają prace nad książką-wspomnieniem o ks. dziekanie Władysławie Drewniaku. Zapraszamy wszystkich do współpracy. Spisane wspomnienia wydarzenia, spotkania z ks. dziekanem prosimy przekazać do kancelarii parafialnej do dn. 31 października br. Bardzo dziękujemy.
 
11. Karty wypominkowe za zmarłych znajdują się na stolikach. Zapisane prosimy składać w zakrystii.
 
12. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane dzisiaj w kopertach są przeznaczone w całości na dokończenie kostki wokół kościoła.

13. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /10 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /26 i 28 października/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Zakole 2/31-60.

14. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.