OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 października 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
15 października /wtorek/ – wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
16 października /środa/ – wsp. św. Jadwigi Śląskiej – 41 rocz. wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża
17 października /czwartek/ – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
18 października /piątek/ – Święto św. Łukasza, Ewangelisty – Patronalne Święto Służby Zdrowia.
Dzisiaj dzień imienin bpa Edwarda Frankowskiego – polecajmy Jego osobę w osobistych modlitwach. 
 
2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Zapraszamy na wspólny różaniec w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 17.00.

4. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w październiku zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

5. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie dekanatu Gorzyce zaprasza wszystkich małżonków na „Randkę Małżeńską” w sobotę /26 października/. W programie: Msza święta o godz. 18.00 w Gorzycach połączona z indywidualnym błogosławieństw eucharystycznym małżonków, następnie spotkanie przy świecach i kawie z ciastkiem w domu parafialnym oraz ze słowem-świadectwem małżeńskim. Całość zakończona miłą niespodzianką. Udział bezpłatny. Prosimy o zgłoszenia udziału w zakrystii.
 
6. Zapraszamy mężczyzn do udziału w wydarzeniu pt. Różaniec tylko dla mężczyzn w niedzielę /27 października/. Po Mszy św. o godz. 16.00 wyruszamy pieszo z różańcem w ręku do sanktuarium w Radomyślu n/Sanem. Bez śpiewów, rozmów, tylko wspólnie odmawiając tajemnice różańcowe. Niech ojcowie zaproszą synów, teściowie zięciów, dziadkowie wnuków. Pamiętajmy o elementach odblaskowych na ubraniu /kamizelki/, latarce /czołówka/, odpowiednim ciepłym ubraniu. Będzie zapewniony transport powrotny. Panowie odpowiedzmy na wyzwanie – challenge z różańcem w dłoni: modlitwą na nasze rodziny.

7. Zapraszamy na spotkanie grup parafialnych: Legion Maryi – poniedziałek godz. 16.30;
grupa biblijna – wtorek po Mszy św. wieczornej;
pierwsze spotkanie parafialnej grupy teatralnej w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 
8. Spotkanie Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie naszego dekanatu w środę po Mszy św. wieczornej.

9. W ramach trwającego Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych na warsztaty misyjne w czwartek /17 października/ o godz. 16.00 w domu parafialnym.

10. Zapraszamy na spotkanie z panią Magdaleną Wolińską-Riedi, korespondent TVP w Watykanie. Spotkanie będzie połączone z promocją książki pt. „Kobieta w Watykanie”. Spotkanie odbędzie się 19 października /sobota/ o godz. 19.00 w domu parafialnym w Gorzycach. Pani Magda, którą poznajemy z TVP przy okazji relacji z Watykanu i Rzymu, swoją pracę w TVP realizuje u boku trzech papieży św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. W dniach rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża, będzie dla nas radością uczestniczyć w tak interesującym spotkaniu. Serdecznie zapraszamy.  

11. Zapraszamy na film pt. „Król Lew”, w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę 20 października o godz. 14.15. Cena biletu dla dzieci i młodzieży do 35 roku życia: 5 zł., dla wszystkich pozostałych 10 zł. Bilety w zakrystii. Projekcja filmu wspiera młodzież wyjeżdżającą na ŚDM.

12. Trwają prace nad książką-wspomnieniem o ks. dziekanie Władysławie Drewniaku. Zapraszamy wszystkich do współpracy. Spisane wspomnienia wydarzenia, spotkania z ks. dziekanem prosimy przekazać do kancelarii parafialnej do dn. 31 października br. Bardzo dziękujemy.
 
13. Karty wypominkowe za zmarłych znajdują się na stolikach. Zapisane prosimy składać w zakrystii.
 
14. Przypominamy, że wyjazd na pielgrzymkę do Lwowa jest w najbliższą sobotę o godz. 3.00 z parkingu przy kościele. Prosimy o uzupełnienie danych nr i serii paszportu. Pamiętajmy o wymianie pieniędzy na ukraińskie przeznaczone na osobiste wydatki.

15. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na stypendia naukowe dla młodzieży w ramach Fundacji Nowego Tysiąclecia.
 
16. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane za tydzień w kopertach będą przeznaczone w całości na dokończenie kostki wokół kościoła. Łącznie do dzisiaj na ten cel zostało złożone: 43670 zł. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi. Kontynuujemy konieczne prace ziemne wokół kościoła związane z izolacją fundamentów oraz odwodnieniem, których koszt wynosi ok. 75 tys. zł. Wszystkim wspierającym podejmowane działania niech Bóg błogosławi. 

17. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /7 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /19 i 21 października/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Zakole 4/31-40 i ul. Zakole 2/1-30.
 
18. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
19. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Sławomir Idec z ul. Działkowców, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek oraz śp. Janina Kondysar, mama ks. Mariana Kondysara – proboszcza seniora z Trześni, której pogrzeb odbędzie się we wtorek w Rudniku n/Sanem. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…