OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 października 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
7 października /poniedziałek/ – wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
8 października /środa/ – wsp. bł. Wincentego Kadłubka, biskupa – patrona diecezji
Dzisiaj odpust w Trześni – św. Aniołów Stróżów – suma odpustowa o godz. 12.00
Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.
 
2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Zapraszamy na wspólny różaniec w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 17.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę połączona z różańcem przed Mszą św. o godz. 17.15.
 
5. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w październiku zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę 20 października na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

6. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie dekanatu Gorzyce zaprasza wszystkich małżonków na „Randkę Małżeńską” w sobotę /26 października/. W programie: Msza święta o godz. 18.00 w Gorzycach połączona z indywidualnym błogosławieństw eucharystycznym małżonków, następnie spotkanie przy świecach i kawie z ciastkiem w domu parafialnym oraz ze słowem-świadectwem małżeńskim. Całość zakończona miłą niespodzianką. Udział bezpłatny. Prosimy o zgłoszenia udziału w zakrystii.
 
7. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do udziału w wydarzeniu pt. Różaniec tylko dla mężczyzn w niedzielę /27 października/. Po Mszy św. o godz. 16.00 wyruszamy pieszo z różańcem w ręku do sanktuarium w Radomyślu n/Sanem. Bez śpiewów, rozmów, tylko wspólnie odmawiając kolejne tajemnice różańcowe. Niech ojcowie zaproszą synów, dziadkowie wnuków. Pamiętajmy o elementach odblaskowych na ubraniu /kamizelki/, latarce /czołówka/, odpowiednim ciepłym ubraniu. Będzie zapewniony transport powrotny. Panowie odpowiedzmy na wyzwanie – challenge z różańcem w dłoni: modlitwą na nasze rodziny.

8. W najbliższą sobotę /12 października/ w domu parafialnym odbędzie się 26. Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej. Zwieńczeniem przeglądu będzie zabawa integracyjna dla młodzieży prowadzona przez wykwalifikowanego wodzireja. Zapraszamy wszystkich chętnych do oglądania występów oraz do wspólnej zabawy. Rozpoczęcie przeglądu o godz. 10.00.

9. Zapraszamy na film pt. „Król Lew”, w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę 20 października o godz. 14.15. Cena biletu dla dzieci i młodzieży do 35 roku życia: 5 zł., dla wszystkich pozostałych 10 zł. Bilety w zakrystii. Projekcja filmu wspiera młodzież wyjeżdżającą na ŚDM.

10. Zapraszamy na spotkanie z panią Magdaleną Wolińską-Riedi, korespondent TVP w Watykanie. Spotkanie będzie połączone z promocją książki pt. „Kobieta w Watykanie”. Spotkanie odbędzie się 19 października /sobota/ o godz. 19.00 w domu parafialnym w Gorzycach. Pani Magda, którą poznajemy z TVP przy okazji relacji z Watykanu i Rzymu, swoją pracę w TVP realizuje u boku trzech papieży św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. W dniach rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża, będzie dla nas radością uczestniczyć w tak interesującym spotkaniu. Serdecznie zapraszamy.  

11. Trwają prace nad książką-wspomnieniem o ks. dziekanie Władysławie Drewniaku. Zapraszamy wszystkich do współpracy. Spisane wspomnienia wydarzenia, spotkania z ks. dziekanem prosimy przekazać do kancelarii parafialnej do dn. 31 października br. Bardzo dziękujemy.
 
12. Karty wypominkowe za zmarłych znajdują się na stolikach. Zapisane prosimy składać w zakrystii.
 
13. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że rozpoczyna nabór wniosków w związku ze szkodami w uprawach rolnych w 2019 r. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

14. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Kontynuujemy prace ziemne wokół kościoła związane z izolacją fundamentów. Wszystkich wspierających podejmowane działania niech Bóg błogosławi.  

15. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /11 osoby/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /12 i 14 października/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Zakole 4/1-30.
 
16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
17. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Jan Rafacz z Pączka Gorzyckiego i śp. Eugeniusz Góralski z Motycza Poduchownego, poch. z Sokolnik. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 października 2019 r.
Przewiń do góry