OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 września 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
23 września /poniedziałek/ – wsp. św. O. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
25 września /środa/ – wsp. bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera – dzień imienin śp. ks. dziekana Władysława. Zapraszamy na Msze św. i wspólną modlitwę, szczególnie o godz. 18.00.
26 września /czwartek/ – wsp. św. męczenników Kosmy i Damiana – dzień imienin obu ks. Damianów. Zapraszamy na Msze św. i wspólną modlitwę, szczególnie o godz. 18.00.
27 września /piątek/ – wsp. św. Wincentego à Paulo, prezbitera.
28 września /sobota/ – wsp. św. Wacława, męczennika.
 
2. We wtorek przypada 65 rocznica śmierci ks. proboszcza Adama Osetka. Zapraszamy w tym dniu na Msze św. i do wspólnej modlitwy za oddanego w służbie Bożej kapłana. 
Uroczystość Patronalna Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka odbędzie się w środę /25 września/. Msza św. o godz. 8.00 a następnie złożenie kwiatów na grobie ks. Adama Osetka.  
 
3. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej o godz.18.00.

5. Informacje o spotkaniach grup w parafii:
Kandydaci i ministranci – piątek godz. 16.30
Lektorzy – piątek po Mszy św. wieczornej.
Oaza Dzieci Bożych – piątek godz. 16.30
Oaza młodzieżowa – piątek po Mszy św. wieczornej.
Schola dziecięca – niedziela godz. 11.00
Schola młodzieżowa – niedziela godz. 8.00.
Grupa biblijna – wtorek po Mszy św. wieczornej.
Legion Maryi – poniedziałek o godz. 16.30.
Chór – środa po Nowennie.
 
6. Poświęcenie różańców dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św. w niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy dzieci razem z rodzicami.
 
7. Zapraszamy uczniów kl. VIII razem z rodzicami w niedzielę za tydzień na Mszę św. o godz. 16.00, w czasie której uczniowie złożą deklaracje sumiennego bezpośredniego przygotowania do bierzmowania oraz aktywnego wsparcia rodziców w tym dziele. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się dla młodzieży i rodziców spotkanie w sali domu parafialnego.
 
8. Rozpoczęcie nauk przedmałżeńskich /1 z 5 spotkań/ odbędzie się w najbliższy piątek 27 września godz. 19.00 w domu parafialnym.   

9. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w październiku zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszu małżeńskiego w niedzielę 20 października na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

10. Przypominamy, że wyjazd na pielgrzymkę do Leżajska, Kalwarii Pacławskiej oraz Strachociny jest w najbliższą sobotę /28 września/ o godz. 6.30 z parkingu przy kościele. Natomiast osoby zainteresowane pielgrzymką do Lwowa informujemy, że zapisujemy już na listę rezerwową.
 

11. Zapraszamy na pielgrzymkę do kopalni soli w Wieliczce, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie w sobotę /16 listopada/. Wyjazd o godz. 6.00 /parking przy kościele/. W cenie 90 zł. zawarto przejazd autokarem, opłaty parkingowe, ubezpieczenie, bilet wstępu oraz przewodnika w kopalni soli w Wieliczce. Zapisy w zakrystii.
 
12. Zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Różańcowych w sobotę /5 października/ do Staszowa Sanktuarium św. Jana Pawła II. Będzie wspólny autokar z dekanatu, koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii

13. „Idziemy razem do kina” to nasza wspólna inicjatywa na rzecz ŚDM. Uczestnikami ŚDM mogą być młodzi do 35 roku życia, dlatego na październik przygotowaliśmy specjalny film i specjalną cenę. Film pt. „Król Lew” będzie wyświetlany w kinie WRZOS MDK w Stalowej Woli w niedzielę 20 października o godz. 14.15. Cena biletu dla dzieci i młodzieży do 35 roku życia: 5 zł., dla wszystkich pozostałych 10 zł. Zapraszamy.
 
14. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie dekanatu Gorzyce zaprasza wszystkich małżonków na „Randkę Małżeńską” w sobotę /26 października/. W programie: Msza święta o godz. 18.00 w Gorzycach połączona z indywidualnym błogosławieństw eucharystycznym małżonków, następnie spotkanie przy świecach i kawie z ciastkiem w domu parafialnym oraz ze słowem-świadectwem małżeńskim. Całość zakończona miłą niespodzianką. Udział bezpłatny. Prosimy o zgłoszenia udziału w zakrystii.

15. Trwają prace nad książką-wspomnieniem o ks. dziekanie Władysławie Drewniaku i zapraszamy wszystkich do współpracy. Wspomnienie wydarzenia, spotkania z ks. dziekanem prosimy przekazać do kancelarii parafialnej w formie wydruku oraz w formie elektroniczne do dnia 31 października br. Prosimy także o możliwość zeskanowania zdjęć z ks. dziekanem zgromadzonych w archiwach prywatnych. Redakcja zastrzega sobie możliwość weryfikacji otrzymanych materiałów pod względem merytorycznym oraz formalnym.
 
16. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Tydzień temu na rzecz kostki wokół kościoła ofiarowano 9730 zł. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.

17. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /7 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /28 i 30 września/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Zakole 6/21-50.
 
18. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
19. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Janina Trela ul. Sienkiewicza, której pogrzeb odbędzie się we wtorek, śp. Andrzej Kępa z ul. Słonecznej 3, którego pogrzeb odbył się w Łukawie oraz śp. Stanisław Mazur i śp. Agata Jarosz z ul. Pańskiej, których pogrzeb odbędzie po ustaleniu terminu. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 września 2019 r.
Przewiń do góry