OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 września 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
16 września /poniedziałek/ – wsp. św. męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
18 września /środa/ – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
20 września /piątek/ – wsp. św. męczenników koreańskich Andrzeja, Pawła i Towarzyszy
21 września /sobota/ – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 
2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej o godz.18.00.

4. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu wrześniu zapraszamy do wspólnego świętowania dzisiaj na Mszy św. o godz. 16.00.
 
5. Informacje o spotkaniach grup w parafii:
Kandydaci i ministranci – piątek godz. 16.30
Lektorzy – piątek po Mszy św. wieczornej.
Oaza Dzieci Bożych – piątek godz. 16.30
Oaza młodzieżowa – piątek po Mszy św. wieczornej.
Schola dziecięca – niedziela godz. 11.00
Schola młodzieżowa – niedziela godz. 8.00.
Grupa biblijna – wtorek po Mszy św. wieczornej.
Legion Maryi – poniedziałek o godz. 16.30.
 
6. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców lektorów w środę po Mszy św. i nowennie oraz rodziców ministrantów w czwartek po Mszy św.
 
7. Spotkanie dla uczniów klas VII przygotowujące do bierzmowania /każde rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18.00/: klasa VII A w poniedziałek; klasa VII B we wtorek i VII z SP1w czwartek.
 
8. Uroczystość rozpoczynająca bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania dla klas VIII odbędzie się w niedzielę za dwa tygodnie /29 września/ na Mszy św. o godz. 16.00 a po niej spotkanie na sali widowiskowej w domu parafialnym. Na uroczystość zapraszamy młodzież z rodzicami. W trakcie uroczystości zostaną złożone deklaracje sumiennego przygotowania się przez młodzież do bierzmowania oraz aktywnego wsparcia rodziców w tym dziele.
Osoby, które z różnych powodów nie przystąpiły do bierzmowania w minionych latach a chcą go przyjąć prosimy o bezpośredni kontakt z księżmi.
 
9. Wszystkich narzeczonych zapraszamy na nauki przedmałżeńskie. Pierwsze nauki w cyklu cotygodniowych 5 spotkań 27 września 2019 r. godz. 19.00 w domu parafialnym.    

10. Zapraszamy na I Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Nisku, 21 września /sobota/, wyjazd o godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.
 
11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lwowa w sobotę /19 października./ Wyjazd o 3.00 /parking przy kościele/. W cenie 150 zł. zawarto przejazd autokarem, opłaty parkingowe oraz graniczne, ubezpieczenie, opłatę przewodnika, bilety wstępu, obiad oraz system słuchawkowy dla zwiedzających. Wyjazd możliwy tylko z ważnym paszportem. W trakcie wyjazdu zaplanowano m.in. Mszę św.
w katedrze lwowskiej. Zapisy w zakrystii. Kolejność zapisu /z pełnymi danymi/ decyduje o kolejności zajmowania miejsc w autokarze. Nie ma możliwości rezerwacji miejsc.
 
12. Są jeszcze bilety na film pt. „Tajemnica Ojca Pio” w kinie WRZOS Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli wyświetlany dzisiaj o godz. 14.15. Zapraszamy.

13. W ramach ogólnopolskiej akcji Caritas dla seniorów, w najbliższy piątek i sobota w Biedronce będą zbierane dary jako wsparcie dla osób starszych. Dziękujemy za każde okazane wsparcie.
 
14. Rozpoczynamy pracę nad książką-wspomnieniem o ks. dziekanie Władysławie Drewniaku i zapraszamy wszystkich do współpracy. Wspomnienie wydarzenia, spotkania z ks. dziekanem należy przekazać do kancelarii parafialnej w formie wydruku oraz w formie elektronicznej. Uwarunkowania techniczne: tekst max. 1800 znaków; czcionka: Times, rozmiar 12, termin składania do 31 października br. Prosimy także o możliwość zeskanowania zdjęć ks. dziekana zgromadzonych w archiwach prywatnych. Redakcja zastrzega sobie możliwość weryfikacji otrzymanych materiałów pod względem merytorycznym oraz formalnym.
 
15. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane dzisiaj w kopertach będą przeznaczone w całości na dokończenie kostki wokół kościoła. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.

16. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /10 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /21 i 23 września/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Zakole 8/31-40 i ul. Zakole 6/1-20
 
17. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
18. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Marcin Kochowski z ul. Edukacji Narodowej 2. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 września 2019 r.
Przewiń do góry