OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 września 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
13 września /piątek/ – wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
14 września /sobota/ – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
15 września /niedziela/ – w Radomyślu n/Sanem – odpust Matki Bożej Bolesnej.
 
2. W najbliższą sobotę w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, włączając się z w Ogólnopolskie wydarzenie „Polska pod krzyżem” zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej oraz Mszę św. Rozpoczęcie o godz. 17.15. Po Mszy św. pod krzyżem misyjnym dokonamy zawierzenia całej parafii Jezusowi Chrystusowi. Bardzo prosimy, aby przynieść ze sobą do kościoła krzyż, który mamy w swoich domach.
 
3. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej o godz.18.00.

5. Poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas I szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych odbędzie dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00.
 
6. Ogólnoparafialne  rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego – działalności wszystkich grup w parafii /dzieci, młodzieży i dorosłych/ nastąpi w najbliższy czwartek 12 września: Msza św. o godz.18.00 i wspólne spotkanie integracyjne w domu parafialnym. Bardzo prosimy o obecność wszystkich należących do jakiejkolwiek grupy w parafii. Dziękujemy.
 
7. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu wrześniu zapraszamy do wspólnego świętowania w niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.
 
8. NSZZ „Solidarność” Komisja Zakładowa przypomina, że wyjazd na Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę jest 14 września o godz. 12.30 z przystanku autobusowego w Gorzycach.

9. Osoby zainteresowane pielgrzymką do Leżajska, Kalwarii Pacławskiej oraz Strachociny informujemy, że zapisujemy już na listę rezerwową. Wszystkich zapisanych prosimy o jak najszybsze  uzupełnienie danych. Jednocześnie przypominamy, że kolejność zapisu decyduje o kolejności zajmowania miejsc w autobusie.
 
10. Zapraszamy na I Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Nisku, 21 września /sobota/, wyjazd o godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.
 
11. Zapraszamy na film pt. „Tajemnica Ojca Pio”. Film będzie wyświetlany specjalnie dla nas w kinie WRZOS Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli w niedzielę za tydzień 15 września o godz. 14.15. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia w zakrystii.

12. Informujemy, że planowane jest wydanie książki-wspomnień o ks. Dziekanie Władysławie. Szczegółowe informacje dotyczące przekazania wspomnień /w formie pisemnej i elektronicznej/ oraz zdjęć /do zeskanowania/ będą przekazane za tydzień.
 
13. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane za tydzień w kopertach będą przeznaczone w całości na dokończenie kostki wokół kościoła. Łącznie do dzisiaj na ten cel zostało złożone: 33840 zł. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.

14. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /13 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /14 i 16 września/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Zakole 8/1-30.
 
15. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 września 2019 r.
Przewiń do góry