OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 września 2019 r.

01. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
3 września /wtorek/ – wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.
 
2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej o godz.18.00.

4. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota września.
Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.
Adoracja eucharystyczna w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
Spowiedź w I czwartek i I piątek rano od godz. 6.30 oraz popołudniu od godz. 15.00. W I piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
W I sobotę  nabożeństwo fatimskie: Msza św. o godz. 18.00, różaniec fatimski oraz Apel Jasnogórski.

5. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla wszystkich szkół i przedszkola w Gorzycach jutro w poniedziałek Mszą św. o godz. 8.00. Zachęcamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, rodziców, aby rozpoczęli nowy rok pracy przystępując do spowiedzi świętej i Komunii św.
 
6. Poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas I szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych odbędzie się w niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy dzieci razem z rodzicami na wspólną modlitwę /oczywiście z plecakami/.
 
7. Rozpoczynając nowy rok nauki podejmujemy pracę w grupach parafialnych dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy do włączenia się dotychczasowych i nowych osób.
Informacje o pierwszych organizacyjnych spotkaniach:
Oaza Dzieci Bożych: piątek godz. 16.30
Oaza młodzieżowa: piątek po Mszy św. wieczornej
Lektorzy i ministranci: piątek godz. 16.30.
 
8. Ogólnoparafialne  rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego – działalności wszystkich grup w parafii /dzieci, młodzieży i dorosłych/ nastąpi w czwartek za tydzień 12 września: Msza św. o godz.18.00 i wspólne spotkanie integracyjne.
 
9. Legion Maryi zaprasza na adorację eucharystyczną w ramach dzieła Jerycha Różańcowego w tej wspólnocie – modlitwa w intencji licznych i błogosławionych powołań kapłańskich i zakonnych dzisiaj w godz. 19.00-22.00. 

10. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu wrześniu zapraszamy do wspólnego świętowania w niedzielę 15 września na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.
 
11. NSZZ „Solidarność” Komisja Zakładowa, zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ludzi Pracy na Jasnej Górze w dn. 14/15 września. Zapisy do 10 września w biurze związku. Wyjazd 14 września o godz. 12.30 z przystanku autobusowego w Gorzycach.

12. Serdecznie zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Leżajska, Kalwarii Pacławskiej oraz Strachociny w sobotę /28 września/. Wyjazd o godz. 6.30 /parking przy kościele/. W cenie 70 zł. zawarto przejazd autokarem, opłaty parkingowe, ubezpieczenie, lokalnych przewodników oraz obiad w Kalwarii Pacławkiej. Zapisy w zakrystii.

13. Zapraszamy na film pt. „Tajemnica Ojca Pio”. Film będzie wyświetlany specjalnie dla nas w kinie WRZOS Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli 15 września /niedziela/ o godz. 14.15. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia w zakrystii.

14. Bardzo dziękujemy za udział w parafialnej pieszej pielgrzymce do Radomyśla n/Sanem. Było nas ok. 250 osób. Msza św. w intencji pielgrzymów będzie 15 stycznia 2020 r. o godz. 7.00.
 
15. W imieniu organizatorów dziękujemy za udział w pielgrzymce do Tuchowa, Szczepanowa i Wadowic. Msza św. w intencji pielgrzymów 9 lutego 2020 r. o godz. 16.00.

16. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz dokończenia kostki wokół kościoła: w III niedzielę sierpnia na ten cel zebrano 10280 zł. Jednocześnie dziękujemy za przekazywane z własnej inicjatywy parafian środki na pomnik ks. Dziekana Władysława. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.

17. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /6 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /7 i 9 września/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Zakole 10/31-60.
 
18. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.