OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 25 sierpnia 2019 r.

20 sierpnia /we wtorek/ odszedł do Pana ks. Dziekan Władysław Drewniak. Polecając Miłosiernemu Bogu Ks. Dziekana ufamy, że Bóg wysłucha nasze modlitwy. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę w ciągu tych dni żałoby i pogrzebu, za zamówione Msze św. oraz okazaną pomoc w parafii. Ufamy, że podjęty trud oraz współpraca tak wielu osób, przyczyniła się do godnego i pełnego Bożego ducha przeżycia tych trudnych chwil w naszej parafii. Niech Bóg nam dopomaga w jak najlepszym kontynuowaniu dzieł duszpasterskich ks. Dziekana. Bóg zapłać wszystkim. 
 
1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
26 sierpnia /poniedziałek/ – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Msze św. o godz. 7.00 i 18.30.
27 sierpnia /wtorek/ – wsp. św. Moniki
28 sierpnia /środa/ – wsp. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
29 sierpnia /czwartek/ – wsp. Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 
2. Dzisiaj po porannej Mszy św. wyruszyła parafialna piesza pielgrzymka do Radomyśla n/Sanem. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym oraz wspierającym pielgrzymów.

3. Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

4. W tym roku przypada 80 rocz. wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji razem z Wójtem Gminy Gorzyce zapraszamy na upamiętnienie tego wydarzenia i modlitwę za poległych w obronie Polski.
1 września /niedziela za tydzień/ o godz. 4.45 /rano/ przy remizie OSP odbędzie się Apel Poległych, po którym przejdziemy do kościoła, gdzie ok. godz. 5.00 będzie sprawowana Msza św. Serdecznie zapraszamy.

5. Informujemy, że od dnia 1 września Msze św. wieczorne będą sprawowane o godz. 18.00.  
 
6. W poniedziałek za tydzień rozpoczniemy nowy rok szkolny. Zachęcamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, rodziców, aby rozpoczęli nowy rok pracy przystępując do spowiedzi świętej i Komunii św. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego 2 września /poniedziałek/ o godz. 8.00.

7. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach zaprasza rodziców dzieci zapisanych do oddziałów przedszkolnych (sześciolatków) na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w czwartek 29 sierpnia o godzinie 16.00 w budynku szkoły.

8. W imieniu organizatorów przypominamy, że wyjazd na pielgrzymkę do Tuchowa, Szczepanowa i Muzeum św. Jana Pawła II w Wadowicach jest w środę o godz. 5.30 /miejsce zbiórki obok krzyża
na osiedlu i parking obok kościoła/.
 
9. Serdecznie zapraszamy do wyjazdu na Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze.. Wyjazd o północy z 31.08/01.09 spod remizy OSP. Zapisy o pani Józefy Leśniak – sołtys Gorzyc.
 
10. NSZZ „Solidarność” Komisja Zakładowa, zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ludzi Pracy na Jasnej Górze w dn. 14/15 września. Zapisy do 10 września w biurze związku. Wyjazd 14 września o godz. 12.30 z przystanku autobusowego w Gorzycach.

11. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu wrześniu zapraszamy do wspólnego świętowania w niedzielę 15 września na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

12. Zapraszamy na film pt. „Tajemnica Ojca Pio”. Film będzie wyświetlany specjalnie dla nas w kinie WRZOS Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli 15 września /niedziela/ o godz. 14.15. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia tylko w zakrystii.

13. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Informacje o przekazanych ofiarach na rzecz kostki wokół kościoła i na rzecz pomnika ks. Dziekana przekażemy za tydzień. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.

14. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół zarówno w trakcie uroczystości pogrzebowych oraz wczoraj /14 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek
/31 sierpnia i 2 września/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Zakole 10/1-30.
 
15. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
16. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. ks. Dziekan Władysław Drewniak z ul. Piłsudskiego oraz
śp. Anna Chruściel z ul. Działkowców 4. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 25 sierpnia 2019 r.
Przewiń do góry