OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 9 czerwca 2019 r.


1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
10 czerwca /poniedziałek/ – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – Msze św. o godz. 7.00; 11.00; 16.00; 18.00
11 czerwca /wtorek/ – Święto św. Barnaby, Apostoła
13 czerwca /czwartek/ – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
14 czerwca /piątek/ – wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
Za tydzień niedziela Trójcy Przenajświętszej kończąca okres Komunii św. wielkanocnej.
 
2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00.

3. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem  jutro po Mszy św. wieczornej.
 
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
 
5. Msze św. z prośbą o urodzaje i zachowanie plonów ziemi: we wtorek w Zalesiu Gorzyckim, w środę w Motyczu Poduchownym i w czwartek w Pączku Gorzyckim. Rozpoczęcie o godz. 19.00. 
 
6. W Boże Ciało /20 czerwca/ Msza św. o godz. 9.00 będzie odprawiona na Osiedlu przy krzyżu na ul. Żwirki i Wigury, skąd wyruszy procesja eucharystyczna. Bardzo prosimy o przygotowanie trasy i ołtarzy według następującego porządku:
Ołtarz Główny /przy krzyżu/: odpowiedzialni parafialnie z ul. Żwirki i Wigury, 11 Listopada i ul. Placu Mieszczańskiego
I ołtarz /przy poczcie/: odpowiedzialni parafianie z ul. Metalowców i Edukacji Narodowej
II ołtarz /przy ul. 3 maja 5/: odpowiedzialni parafialnie z ul. 3 Maja
III ołtarz /przy ul. Zakole 2/: odpowiedzialni parafialnie z ul. Zakole, Akacjowa
IV ołtarz /przy krzyżu ul. Słoneczna/: odpowiedzialni parafialnie z ul. Słonecznej, Działkowców, Por. Sarny, Fantazji, Jaśminowa, Krótka
 
7. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu czerwcu zapraszamy do wspólnego świętowania w niedziele za tydzień 16 czerwca na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

8. Zapraszamy do udziału w Papieskim Rajdzie Rowerowym z Sandomierza do Baranowa Sandomierskiego, w sobotę 15 czerwca. Zapisy w zakrystii.

9. Zapraszamy na film pt. „Objawienia” – historia ludzi, którzy tracą cierpliwość do Boga, który wydaje się być głuchy na ich prośby i nawet nie przypuszczają, że jest On obecny bliżej, niż im się wydaje. Film będzie wyświetlany specjalnie dla nas w kinie Helios w Stalowej Woli 16 czerwca /niedziela/ o godz. 14.30. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia tylko w zakrystii.
 
10. Zapraszamy wszystkich chętnych na koncert Jednego Serca i Jednego Ducha do Rzeszowa. Wyjazd autokaru w Boże Ciało o godz. 17.00 Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

11. Zapraszamy na parafialny spływ kajakowy na Roztoczu w Zwierzyńcu 22 czerwca /sobota/. Wyjazd o godz. 7.00, powrót ok. godz. 19.00. W programie: Msza św. w kościółku „na wodzie”, spływ rzeką Wieprz/, wspólne grillowanie. W cenie 50 zł. /dla dzieci i młodzieży: 30 zł./ zawiera się przejazd autokarem, wynajęcie kajaków, rezerwacja miejsca grillowego oraz ubezpieczenie. Niepełnoletni wyjeżdżają tylko pod opieką osób pełnoletnich. Prowiant grillowy zabieramy we własnym zakresie mając na uwadze życzliwość względem innych osób. Zapisy w zakrystii.

12. Informujemy o organizowanej pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dn. 13-14 lipca. Szczegółowe informacje oraz zapisy w zakrystii oraz u organizatora.

13. Spotkanie grupy biblijnej we wtorek po nabożeństwie czerwcowym.
 
14. Spotkanie chóru w środę po Nowennie do Matki Bożej.

15. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane za tydzień w kopertach będą przeznaczone na prace z planowanym dokończeniem kostki wokół kościoła. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.
 
16. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /10 osób/. Z racji jutrzejszego święta sprzątanie odbędzie się we wtorek a prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /15 i 17 czerwca/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 3 Maja 12/21-50.
 
17. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.