OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 2 czerwca 2019 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
3 czerwca /poniedziałek/ – wsp. św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników
5 czerwca /środa/ – wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika
8 czerwca /sobota/ – wsp. św. Jadwigi Królowej.
Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00. Za tydzień niedziela Zesłania Ducha Świętego.
 
2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00.

3. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem  eucharystycznym jutro po Mszy św. wieczornej.
 
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym.
 
5. Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, jest połączona z nabożeństwem czerwcowym.
 
6. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek i piątek czerwca.
Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.
Adoracja eucharystyczna w I czwartek i I piątek od godz. 15.00.
Spowiedź w I czwartek i I piątek rano od godz. 6.30 oraz popołudniu od godz. 15.00. W I piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 
7. W sobotę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na modlitewne czuwanie połączone adoracją eucharystyczną oraz modlitwą wstawienniczą. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.

8. Zapraszamy na obchody 20-tej rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu, które odbędą się w niedzielę za tydzień. Rozpoczęcie godz. 9.00 przy parafii św. Józefa w Sandomierzu, gdzie wyruszy na Plac Papieski Marsz dla Życia i Rodziny; o godz. 9.45 finał konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II; godz. 11.00 Uroczysta Msza Święta na błoniach sandomierskich, następnie piknik rodzinno-młodzieżowy.
 
9. Zapraszamy młodzież do udziału w Diecezjalnych Dniach Młodych 7-9 czerwca br. w Klimontowie i Sandomierzu. Młodzi, którzy otrzymali karty uczestnictwa prosimy, aby uzupełnione dostarczyli jak najszybciej do ks. Przemka.
 
10. Zapraszamy do udziału w Papieskim Rajdzie Rowerowym z Sandomierza do Baranowa Sandomierskiego, w sobotę 15 czerwca. Zapisy w zakrystii.
 
11. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na Dzień Małżeński 16 czerwca br. W programie Msza św. o godz. 16.00, wspólny posiłek, zabawa z wodzirejem oraz konferencja-świadectwo małżeńskie. Koszt udziału 50 zł. od pary, zapisy w zakrystii.

12. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu czerwcu zapraszamy do wspólnego świętowania również 19 czerwca na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie swojego udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.


13. Zapraszamy na film pt. „Objawienia” – historia ludzi, którzy tracą cierpliwość do Boga, który wydaje się być głuchy na ich prośby i nawet nie przypuszczają, że jest On obecny bliżej, niż im się wydaje. Film będzie wyświetlany specjalnie dla nas w kinie Helios w Stalowej Woli 19 czerwca /niedziela/ o godz. 14.30. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia tylko w zakrystii.
 
14. Zapraszamy wszystkich chętnych na parafialny spływ kajakowy na Roztoczu w Zwierzyńcu,
22 czerwca
/sobota/. Wyjazd o godz. 7.00, powrót ok. godz. 19.00. W programie ujęto Mszę św.
w kościółku „na wodzie” w centrum Zwierzyńca, spływ rzeką Wieprz /dwa odcinki/, wspólne grillowanie. W cenie 50 zł. /dla dzieci i młodzieży: 30 zł./ zawiera się przejazd autokarem, wynajęcie kajaków, rezerwacja miejsca grillowego oraz ubezpieczenie. Niepełnoletni wyjeżdżają tylko pod opieką osób pełnoletnich. Prowiant grillowy zabieramy we własnym zakresie mając na uwadze życzliwość względem innych osób. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 
15. Informujemy o organizowanej pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dn. 13-14 lipca. Szczegółowe informacje oraz zapisy w zakrystii oraz u organizatora.

16. Spotkanie Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w poniedziałek po adoracji.
 
17. Spotkanie grupy biblijnej we wtorek po nabożeństwie czerwcowym.
 
18. Spotkanie chóru w środę po Nowennie do Matki Bożej.

19. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.
 
20. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

21. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /4 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /8 i 10 czerwca/ prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 3 Maja 7/31-40 oraz ul. 3 Maja 12/1-20.
 
22. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.
 
23. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Eugeniusz Czernikowski z ul. Edukacji Narodowej, którego pogrzeb odbył się w Pniowie. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie…