OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 maja 2019 r.


1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
29 maja /środa/ – wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
31 maja /piątek/ – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
1 czerwca /sobota/ – wsp. św. Justyna, męczennika.
 
2. Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe oraz pierwsze nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę bezpośrednio po Mszy św.
o godz. 16.00
.

3. Adoracja eucharystyczna z indywidualnym błogosławieństwem  eucharystycznym jutro po Mszy św. wieczornej.
 
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej będzie połączona
z nabożeństwem majowym.
 
5. Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w piątek będzie połączona
z nabożeństwem po Mszy św. wieczornej.
 
6. W najbliższym tygodniu przypada I sobota i niedziela czerwca.
W I sobotę drugie w tym roku nabożeństwo fatimskie: Msza św. o godz. 18.00, nabożeństwo czerwcowe, różaniec fatimski oraz Apel Jasnogórski. Szczególnie zapraszamy róże różańcowe, rodzinę szkaplerza karmelitańskiego, wszystkich parafian oraz przyjaciół.
Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych połączona z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.00.

7. Serdecznie zapraszamy na spotkanie ewangelizacyjne „W mocy Ducha Świętego” z misjonarzami z Brazylii O. Antonello O. Enrique, które odbędzie się w piątek i sobotę w Stalowej Woli. Organizujemy wspólny wyjazd z parafii na spotkanie w piątek. Wyjazd o godz. 18.00. W programie Msza św. z nauką ewangelizacyjną oraz wieczór uwielbienia. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii.  
 
8. Zapraszamy na obchody 20-tej rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu, które odbędą się 9 czerwca. Rozpoczęcie godz. 9.00 przy parafii św. Józefa w Sandomierzu, gdzie wyruszy na Plac Papieski Marsz dla Życia i Rodziny; o godz. 9.45 finał konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II; godz. 11.00 Uroczysta Msza Święta na błoniach sandomierskich, następnie piknik rodzinno-młodzieżowy.
 
9. Zapraszamy młodzież do udziału w Diecezjalnych Dniach Młodych 7-9 czerwca br. w Klimontowie i Sandomierzu. Koszt udziału 30 zł. Zapisy u ks. Przemka.
 
10. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na Dzień Małżeński 16 czerwca br. W programie Msza św. o godz. 16.00, wspólny posiłek, zabawa z wodzirejem oraz konferencja-świadectwo małżeńskie. Koszt udziału 50 zł. od pary, zapisy w zakrystii.
Natomiast małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu czerwcu zapraszamy do wspólnego świętowania również 19 czerwca na Mszy św. o godz. 16.00. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie swojego udziału w uroczystości w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu.

11. Dziękujemy młodzieży bierzmowanej oraz rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie i czynny udział w uroczystości bierzmowania. Zachęcamy do włączenia się w proponowane dzieła duszpasterskie. W najbliższą środę po nowennie odbędzie się w domu parafialnym pierwsze spotkanie młodzieży, która chciałaby wyjechać na ŚDM do Lizbony w Portugalii w 2022. Zapraszamy wszystkich młodych oraz tych, którzy chcą wspierać młodzież. Czeka nas wiele zadań i pracy ale wiara i entuzjazm młodych będzie naszą siłą. Zapraszamy. 
 
12. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.
 
13. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

14. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /7 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /1 i 3 czerwca/ prosimy, aby podjęli parafianie z ul. 3 Maja 7/1-30.
 
15. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.