OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA 14 kwietnia 2019 r

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa – Diecezjalny Dzień Młodzieży. Uroczysta procesja z palmami na Mszy św. o godz. 12.00. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na Grób Pański.

2. Spowiedź w Wielki Poniedziałek /15 kwietnia/ godz. 9.00-12.00 oraz 14.30-17.30. 
 
3. Młodzież naszej parafii serdecznie zaprasza na przedstawienie „Znak krzyża” bezpośrednio przygotowujące nas do Triduum Paschalnego. Przedstawienie odbędzie się w Wielką Środę o godz. 19.00 /bezpośrednio po Nowennie/ w auli domu parafialnego.

4. Wielki Czwartek: pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Komunii św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy gdzie adoracja będzie trwała do godz. 24.00. Porządek adoracji poszczególnymi częściami parafii – plan na tablicy ogłoszeń.
Wielki Piątek: w tym dniu obowiązuje nas post ścisły;
adoracja w ciągu dnia od godz. 7.00 – prowadzą róże różańcowe /porządek adoracji zob. informacje na stronie głównej/;
Droga Krzyżowa o godz. 9.00;
Adoracja dzieci: godz. 10.00;
Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00;
Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po zakończonej liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Bożego, gdzie adoracja będzie trwała całą noc. Po liturgii zostaną odśpiewane Gorzkie Żale. O godz. 22.00 adorację prowadzi młodzież. Od godz. 23.00 adoracja poszczególnymi częściami parafii /porządek adoracji zob. informacje na stronie głównej/
Wielka Sobota: Adorację w ciągu dnia z wyjątkiem godzin poświęcenia pokarmów podejmują róże różańcowe /porządek adoracji zob. informacje na stronie głównej/;
Do czuwania przy Grobie Pańskim serdecznie zapraszamy strażaków oraz harcerzy;
Poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 12.00 do 15.00 co pół godziny; poświęcenie na Zalesiu Gorzyckim, Motyczu Poduchownym i Pączku Gorzyckim o godz. 11.00.
Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia po ostatnim poświęceniu pokarmów ok. godz. 15.15.
Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Rezurekcja z procesją eucharystyczną o godz. 6.00; pozostałe Msze św. o godz. 9.00; 10.30; 12.00 i 16.00 /nie będzie Mszy św. o godz.18.00/
Poniedziałek Wielkanocny: Msze św. w porządku niedzielnym /nie będzie Mszy św. o godz. 18.00/
 
Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia: w I i II Wielkanocy 15 min. przed Msza św. o godz. 16.00.
 
Plan adoracji w Triduum Paschalnym został opracowany przydzielając parafian z poszczególnych części parafii oraz róże różańcowe.
 
5. Spotkania biblijne we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 
6. Spotkanie chóru w środę po Mszy św. wieczornej i nowennie w domu parafialnym.
 
7. Msza św. połączona z błogosławieństwem małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu kwietniu dzisiaj o godz. 16.00.
 
8. Po Mszach św. przy kościele można nabywać baranki wielkanocne, rozprowadzane przez Caritas.
 
8. Urząd Gminy Gorzyce i Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach zapraszają na Festiwal Wielkanocnych Potraw i Rękodzieła Artystycznego, który odbywa się na parkingu na wprost kościoła.

9. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele, obecnie za rzecz nowego oświetlenia kościoła oraz drogi krzyżowej. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.

10. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 
11. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /13 osób/. Prace porządkowe w najbliższą Wielką Sobotę /po liturgii ok.  godz. 20.30/ i we wtorek po świętach /20 i 23 kwietnia/ prosimy, aby podjęli parafianie ul. Metalowców 2.
 
12. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.