OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 kwietnia 2019 r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj na Gorzkich Żalach godz. 17.00. Ofiary składane w czasie nabożeństwa przeznaczone są na Grób Pański.

2. Rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi ks. Adam Warchoł z Jarocina. Nauki rekolekcyjne są głoszone w czasie każdej Mszy św. Dodatkowo przewidziano następujące spotkania po Mszach św. wieczornych: w poniedziałek nauka dla małżonków, we wtorek nauka dla osób żyjących samotnie /osoby stanu wolnego/, w środę w czasie Nowenny do MBNP nastąpi Modlitwa Zawierzenia Matce Bożej Rodzin w Parafii oraz indywidualne błogosławieństwo eucharystyczne nad każdą z obecnych rodzin. Spowiedź święta w Wielki Poniedziałek /15 kwietnia/ godz. 9.00-12.00 oraz 14.30-17.30. Plan rekolekcji jest na stolikach. Ofiary składane na tacę od poniedziałku do środy będą naszym podziękowaniem ojcu rekolekcjoniście.

3. W najbliższy piątek odbędzie się tylko jedna droga krzyżowa ulicami naszej parafii: na osiedlu. Rozpoczęcie w kościele Mszą św. o godz. 17.00. Zapraszamy do licznego udziału. Intencje mszalne zamówione na godz. 18.00 będą odprawione o godz. 17.00.
 
4. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., natomiast procesja i uroczyste poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 12.00.
 
5. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbyła się w miniony piątek. Było nas ponad 200 osób. Msza św. za uczestników i organizatorów będzie sprawowana jutro /8 kwietnia br./ o godz. 18.00.
 
6. Z racji rekolekcji nie będzie spotkania biblijnego we wtorek.
 
7. Spotkanie chóru w środę po Mszy św. wieczornej i nowennie w domu parafialnym.
 
8. Spotkanie rady parafialnej w czwartek po Mszy św. wieczornej.  

9. Spotkanie scholii dziecięcej w sobotę o godz. 16.30 w domu parafialnym.
 
10. Małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu kwietniu zachęcamy do udziału w Mszy św. za tydzień o godz. 16.00, która będzie połączona ze specjalnym błogosławieństwem małżonków oraz przekazaniem okolicznościowych dyplomów. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie w zakrystii udziału w celu przygotowania dyplomów.
 
11. Po Mszach św. można nabywać baranki wielkanocne, rozprowadzane przez Caritas. Jednocześnie informujemy, że punkt Caritas jest czynny w domu parafialnym codziennie w godz. 16.00-18.00. Wydawanie paczek świątecznych dla potrzebujących do czasu wyczerpania zasobów.   
 
12. Urząd Gminy Gorzyce i Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach zapraszają na Festiwal Wielkanocnych Potraw i Rękodzieła Artystycznego, który odbędzie się za tydzień w Niedzielę Palmową. Wyjątkowo w tym roku stoiska Festiwalu będą ustawione na parkingu na wprost kościoła. Wobec powyższego prosimy o skorzystanie z parkingów przy Urzędzie Gminy, cmentarzu oraz specjalnie na ten czas otwartego parkingu na stadionie. Za utrudnienia przepraszamy. 

13. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele, obecnie za rzecz nowego oświetlenia kościoła oraz drogi krzyżowej. Wszystkim darczyńcom niech Bóg błogosławi.
 
14. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /10 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /13 i 15 kwietnia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie ul. Metalowców 4.
 
15. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
16. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Aleksander Bielecki z ul. Metalowców, którego pogrzeb odbędzie się w czwartek. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…