OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 13 stycznia 2019 r.

1. Dzisiaj Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgicznie okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie wystrój świąteczny oraz śpiew kolęd pozostaje do 2 lutego.

Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.

2. Zapraszamy do wysłuchania koncertu kolęd w wykonaniu naszej młodzieży i dzieci, którzy dzisiaj włączą się w liturgię Mszy św. o godz. 12.00 oraz wykonają kilka utworów bezpośrednio po Mszy św.

3.W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

17 stycznia /czwartek/ – wsp. św. Antoniego, opata

19 stycznia /sobota/ – wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

W piątek 18 stycznia rozpoczyna się doroczny Tydzień Modlitw o Jedność w Kościele.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. Trwa wizyta duszpasterska /kolęda/, kiedy wspólnie prosimy Boga o błogosławieństwo dla rodzin
w domach i mieszkaniach naszych parafian. W czasie wizyty duszpasterskiej księża nie przyjmują ofiar w domach – można je składać w kościele na tacę w kopercie. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny. Porządek ostatniego tygodnia kolędy:

14 stycznia 2019 r. – poniedziałek od godz. 15.30 – ul. Zakole 2; 4

15 stycznia 2019 r. – wtorek od godz. 15.30 – ul. 3 Maja 10, Plac Handlowy, Zakole 6

16 stycznia 2019 r. – środa od godz. 15.30 – ul. Zakole 8; 10

17 stycznia 2019 r. – czwartek od godz. 15.30 – ul. Działkowców 2 + domki jednorodzinne

18 stycznia 2019 r. – piątek od godz. 15.30 – ul. Działkowców 4 + zgłoszenia indywidualne rodzin które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie.

6. Z racji wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna będzie czynna tylko bezpośrednio po Mszy św. porannej. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

7. Spotkanie rodziców dzieci z klas III odbędzie w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00

8. Przez cały najbliższy rok będziemy w każdą II niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 16.00 obchodzić rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa małżeństw w parafii. Zachęcamy do zgłaszania w zakrystii małżeństw, które w danym miesiącu obchodzą swoje rocznice w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu oraz szczególnej modlitwy. Najstarsze stażem małżeństwo danego miesiąca otrzyma specjalnie przygotowaną figurkę Świętej Rodziny.

9. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Za tydzień z racji III niedzieli miesiąca ofiary składane w kopertach z dopiskiem „oświetlenie”, będą przeznaczone na spłatę pierwszej części założonego przed świętami nowego systemu oświetlenia w nawie głównej i oraz w całej części przedniej kościoła. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /6 osób/. Prace porządkowe
w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /19 i 21 stycznia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Odlewników.

11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

12. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Jerzy Wójcik, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek.                                   Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 13 stycznia 2019 r.