• on Luty 8, 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 13 stycznia 2019 r.

1. Dzisiaj Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgicznie okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie wystrój świąteczny oraz śpiew kolęd pozostaje do 2 lutego.

Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.

2. Zapraszamy do wysłuchania koncertu kolęd w wykonaniu naszej młodzieży i dzieci, którzy dzisiaj włączą się w liturgię Mszy św. o godz. 12.00 oraz wykonają kilka utworów bezpośrednio po Mszy św.

3.W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

17 stycznia /czwartek/ – wsp. św. Antoniego, opata

19 stycznia /sobota/ – wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

W piątek 18 stycznia rozpoczyna się doroczny Tydzień Modlitw o Jedność w Kościele.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. Trwa wizyta duszpasterska /kolęda/, kiedy wspólnie prosimy Boga o błogosławieństwo dla rodzin
w domach i mieszkaniach naszych parafian. W czasie wizyty duszpasterskiej księża nie przyjmują ofiar w domach – można je składać w kościele na tacę w kopercie. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny. Porządek ostatniego tygodnia kolędy:

14 stycznia 2019 r. – poniedziałek od godz. 15.30 – ul. Zakole 2; 4

15 stycznia 2019 r. – wtorek od godz. 15.30 – ul. 3 Maja 10, Plac Handlowy, Zakole 6

16 stycznia 2019 r. – środa od godz. 15.30 – ul. Zakole 8; 10

17 stycznia 2019 r. – czwartek od godz. 15.30 – ul. Działkowców 2 + domki jednorodzinne

18 stycznia 2019 r. – piątek od godz. 15.30 – ul. Działkowców 4 + zgłoszenia indywidualne rodzin które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie.

6. Z racji wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna będzie czynna tylko bezpośrednio po Mszy św. porannej. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

7. Spotkanie rodziców dzieci z klas III odbędzie w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00

8. Przez cały najbliższy rok będziemy w każdą II niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 16.00 obchodzić rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa małżeństw w parafii. Zachęcamy do zgłaszania w zakrystii małżeństw, które w danym miesiącu obchodzą swoje rocznice w celu przygotowania okolicznościowego dyplomu oraz szczególnej modlitwy. Najstarsze stażem małżeństwo danego miesiąca otrzyma specjalnie przygotowaną figurkę Świętej Rodziny.

9. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Za tydzień z racji III niedzieli miesiąca ofiary składane w kopertach z dopiskiem „oświetlenie”, będą przeznaczone na spłatę pierwszej części założonego przed świętami nowego systemu oświetlenia w nawie głównej i oraz w całej części przedniej kościoła. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /6 osób/. Prace porządkowe
w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /19 i 21 stycznia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Odlewników.

11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

12. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Jerzy Wójcik, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek.                                   Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…